Aktuální informace o bankovních a nebankovních registrech


Ne vždy jde v životě všechno podle plánu a někdy si potřebujeme půjčit peníze, pro které se obvykle obracíme na bankovní instituce. Půjčit si peníze však není tak špatné, pokud nemáte problém je vrátit a jste schopni zajistit si prostředky na včasné splácení.

Na internetu a při čtení inzerátů se často setkáte s pojmem půjčky bez registru. V tomto článku si blíže povíme o tomto typu půjčky a posoudíme její výhodnost. Hlavním charakteristickým znakem je, že při žádosti o poskytnutí půjčky nebo úvěru, nebude vaše žádost ověřována v registru dlužníků.

Úvěry bez registru se v poslední době těší velmi velké oblibě. Jsou vhodné pro lidi, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků. Do tohoto registru mohou nahlížet bankovní i nebankovní instituce a podle toho se určí, zda zájemci poskytnou úvěr nebo ne.

Při žádosti o úvěr je naše platební morálka prověřena prostřednictvím bankovních a nebankovních registrů fungujících v České republice. Dnes vám přinášíme přehled, které to jsou a jaké informace se v nich o nás společnosti dozvědí.