Blíží se čas nedoplatků za energie. Půjčka může pomoci

03.04.2019

Po daňovém přiznání nastává období vyúčtování za vodu, plyn a elektřinu. Často krát se v domácnostech stane, že přijde vysoký nedoplatek. I v tomto případě může být půjčka nápomocná, protože úroky za nedoplatky a následky z nezaplacení mohou být příliš vysoké.

Nedoplatky za plyn
Nedoplatky za plyn

Zúčtovací období za energie už je v plném proudu. O chvíli do našich poštovních schránek přijde kompletní vyúčtování za minulý rok a na řadu přicházejí komplikace vzniklé s nedoplatky. Na nedoplatky trpí hlavně domácnosti, které vytápějí plynem přes vlastní plynový kotel, nebo domácnosti kde se topí elektřinou. Nedoplatek se může vyšplhat od tisíců až desetitisíců korun a značně tak poškodit rodinný rozpočet. Protože stále žije většina domácnosti od výplaty k výplatě, jen těžko lze očekávat, že disponují finanční rezervou. Pokud nepřichází možnost jiné alternativy, řešením může být půjčka.

Půjčka na nedoplatky za plyn a elektřinu

Na nedoplatky si spotřebitelé půjčují už dlouhodobě. Situace, v níž se totiž ocitají je nepředvídatelná a výsledná částka na vyúčtování za energie dokáže často krát šokovat. Pokud rodina nemá finanční rezervu tak půjčka se stává jediným možným řešením. Rozložit si vysoký nedoplatek na více splátek totiž umožňuje překonat takový finanční kolaps.

Produkty Ammado vhodné i na nedoplatky

Půjčku na nedoplatky za energie je možné žádat i prostřednictvím našeho finančního portálu. Stačí si přitom jen vybrat vhodný produkt podle zdroje příjmu a vyplnit krátkou online žádost. Protože je jsou půjčky bezúčelové, lze peníze použít na cokoliv včetně nedoplatků. Spotřebitel se tak může zbavit vysokého dluhu s okamžitou splatností a rozložit si ho na několik menších splátek, které zvládne splácet aniž by si musel ohrozit svůj finanční rozpočet. Takové půjčky jsou vhodné samozřejmě i na úhradu nedoplatků za vodu a jiné energetické zdroje.

Rada na závěr

Pokud do vaší poštovní schránky obdržíte vyúčtování s vysokým nedoplatkem, zkontrolujte daný výpočet. Jelikož spotřebu počítá stroj, může se stát že došlo k omylu. Stejně má každý spotřebitel právo na reklamaci vyúčtování. Pokud se setkáte se špatným chováním společností, které bude nad rámec slušného chování k zákazníkovi, můžete postupovat tak, že dodavatele energii prostě změníte. Na tuto změnu můžete společnost také upozornit a pokud nedojde k nápravě komunikace, měli byste skutečnou změnu zvážit.

Tento článek si můžete přečíst také v slovenském jazyce na slovenské verzi finančního portálu Ammado pod názvem : Blíži sa čas nedoplatkov za energie. Pôžička môže pomôcť.