Jak efektivně spravovat finance v partnerském vztahu dvou lidí

17.07.2022

Společný život s partnerem ve dvou může být startem i ke společnému rozpočtu. Vždyť ne nadarmo se říká, že ve dvou se to táhne lépe. Jako takový společný rozpočet vytvořit vám prozradíme v dnešním článku.

Finance v partnerském vztahu
Finance v partnerském vztahu

Jak hospodaříme s penězi ve dvou, kolik šetříme, společné nebo utrácíme, půjčky a vklady... to jsou jen některá z témat, která byste měli probrat se svým partnerem, a to jak pro své finanční zdraví, tak pro dobro vašeho vztahu.

Založení společného fondu pro domácnost a cestovní výdaje

Pokud jde o sestavování rozpočtu v páru, názory se vždy rozcházely. Někteří lidé plně doporučují finanční nezávislost, zatímco jiní si myslí, že nejlepší možností je účet, kde jsou všechny vaše peníze pohromadě. Naše rada: Založte společný fond na výdaje na domácnost i na dovolenou, kterou plánujete společně, a každý z vás se bude podílet na výdajích polovinou. Každý z vás tak bude mít stejné prostředky na nájem, jídlo, potraviny, služby a cestování a zároveň si ponecháte oddělený účet, na kterém můžete utrácet peníze podle vlastního uvážení.

Vytvoření pohotovostního fondu pro nepředvídané situace

Nepříjemné situace, jako je ztráta zaměstnání nebo neočekávané zdravotní výdaje, mohou negativně ovlivnit vaše finance a vztah s vaším blízkým. Abyste se vyhnuli následkům těchto situací a mohli efektivně zvládat výdaje, které máte, měli byste s partnerem zvážit vytvoření pohotovostního fondu, do kterého si můžete společně odkládat 3-6 měsíčních platů, abyste byli zajištěni, ať se stane cokoli. Takto budete moci překonat případné komplikace a budete mít dostatek prostředků, abyste si zajistili, že kvalita vašeho života nebude ovlivněna.

Optimalizujte své výdaje a zvažte investování úspor

Jak v osobním životě, tak v životě páru je vhodné optimalizovat výdaje, které máte každý měsíc, abyste mohli činit skutečně správná finanční rozhodnutí. Ať už se jedná o stěhování do nového bytu, koupi nového televizoru nebo romantickou dovolenou, měli byste s partnerem porovnat dostupné nabídky, abyste se rozhodli co nejlépe a nejinformovaněji. Kromě toho je velmi důležité plánovat dopředu zásadní životní rozhodnutí, která s sebou nesou značné výdaje, jako je stěhování nebo narození dítěte, s ohledem na optimální výši dluhu - 30 až 50 % měsíčního příjmu, přičemž půjčovat si více se nedoporučuje. Pro udržitelnou a prosperující budoucnost nezanedbávejte význam investic, protože vaše finanční stabilita není jen o pravidelném měsíčním příjmu, ale také o schopnosti tyto peníze investovat a vytvářet budoucí zisky.

Finance v páru nemusí být tabu - díky otevřené komunikaci a naprosté transparentnosti může každý pár dospět k dokonalému receptu na společné hospodaření s penězi.

Jízda má přímý vliv na spotřebu paliva, emise CO2 a opotřebení vozidla. Díky novým technologickým pokrokům se podařilo snížit znečištění a spotřebu paliva. Díky těmto pokrokům mají některé modely spotřebu nižší než 3 litry paliva na 100 km. Dodržování určitých zásad efektivní jízdy vám může pomoci ušetřit více peněz na cestách.

Přemýšleli jste někdy o tom, čím jsou výjimeční ti, kteří dnes vedou více než finančně vyrovnaný život? Mnozí z těch, které lze dnes považovat za finančně zodpovědné lidi, začínali přesně tam, kde jste nyní vy. Co však dělali jinak, bylo osvojení si několika návyků, které při měsíčním uplatňování změnily jejich myšlení a pomohly jim být vytrvalí a...

Světové události upřely všechny zraky na pandemii COVID 19 a následnou válku na Ukrajině. Evropa je silně závislá na ruských energetických zdrojích a počítá s tím, že v blízké budoucnosti dojde k přerušení dodávek plynu.