Jak odpovědně spravovat kapitál

03.09.2021

Od nezávislých finančních poradců až po důležitost školení - zde je několik rad, jak zodpovědně spravovat svůj kapitál a pomoci mu růst.

Spravovat kapitál
Spravovat kapitál

Jakkoli se snažíme získat více peněz do své pokladny, třeba tím, že obětujeme výlet s přáteli nebo víkend, často zjistíme, že toto úsilí nestačí k dosažení uspokojivých výsledků, a v takovém případě se můžeme velmi snadno dostat do pasti improvizace v často nebezpečných transakcích pro získání kapitálu.

Údaje, na které upozornila nedávná analýza agentury Standard and Poor's a Světové banky, nás postavily do pozoru tím, že podle jejich zjištění mají spotřebitelé v naší zemi také příliš nízké finanční vzdělání v přepočtu na obyvatele.

Nedostatečná finanční gramotnost v naší zemi by totiž mohla být hlavním důvodem, který by vedl střadatele k tomu, aby svěřili své peníze kterékoli pobočce banky, aniž by se obávali nízkých výnosů - někdy i záporných - a vysokých nákladů na správu.

Nejjednodušším způsobem jak realizovat své investice a předpoklad vyšší zisk je obrátit se pro pomoc na odborníky. I v naší zemi je množství investičních poradců, kteří mají podstatné a hodnotné rady. Důležité však je obrátit se pro pomoc na takového poradce, který není přímo vázán s žádnou investiční platformou nebo společností, od které by pobíral provize.

Pokud však chcete svůj kapitál zvýšit bez podílu jiných, začněte se učit. Je přece logické, že vše, co děláme, děláme jen v tedy dobře pokud známe správný postup. V opačném případě kdy postup jen vymýšlíme, tak zákonitě přicházejí chyby, které jsou nedílnou součástí takového procesu.

Například i do online půjček je možné v této době investovat. Existují projekty postavené jako P2P platforma, ve kterých vystupuje na straně jedné klient, který žádá o půjčku a na straně druhé investor, který do této půjčky investuje. Platforma má na starosti bezpečné a právní spojení těchto dvou stran, stejně jako dohled nad všemi transakcemi. Samozřejmě, že je to jen jedna varianta investice z množství, které jsou momentálně na trhu dostupné. O navyšování vašeho kapitálu se mohou postarat i jiné investiční programi.

Nejnovější články z finančních zpráv

Přečtěte si, co je nového

Máte hodně dluhů a nevíte si rady jak to všechno zvládnout? Potřebovali byste někde získat další půjčky a máte obavy, aby vám vaše dluhy nepřerostly přes hlavu? Pak by vás mohla zajímat konsolidace půjček bez registru. Díky této skvělé finanční službě můžete snadno a rychle snížit svoje splátky současných půjček a dost možná si i vypůjčit nějaké...

Od smlouvy o půjčce můžete odstoupit do 14 dnů od jejího uzavření. Zákazník z tohoto důvodu nenese žádné finanční důsledky, ale musí okamžitě vrátit peníze získané ze závazku spolu s naběhlými úroky za období, kdy byly k dispozici. Jak v praxi odstoupit od smlouvy o půjčce nebo úvěru?

Béžová kniha je zpráva, kterou připravuje a zveřejňuje americký Federální rezervní systém (Fed). Zpráva, oficiálně nazvaná Souhrn komentářů k současným ekonomickým podmínkám, je kvalitativním pohledem na ekonomické podmínky.

Jediná upřímná odpověď na otázku položenou v nadpisu je: ne, nachlazení nelze vyléčit za den, přes noc ani za 5 minut. Můžete však udělat mnoho pro to, abyste snížili výskyt infekce, urychlili proces léčení, odstranili nepříjemné příznaky a cítili se lépe.