Půjčky bez registru mohou být draze získané peníze

08.01.2019

Na internetu a při čtení inzerátů se často setkáte s pojmem půjčky bez registru. V tomto článku si blíže povíme o tomto typu půjčky a posoudíme její výhodnost. Hlavním charakteristickým znakem je, že při žádosti o poskytnutí půjčky nebo úvěru, nebude vaše žádost ověřována v registru dlužníků.

V současné době finanční instituce většinou nahlížející buď do bankovního registru (tam mají přístup ale jen bankovní společnosti) nebo případně do nebankovního registru dlužníků (tam má přístup mnohem více firem včetně mobilních operátorů a mnoho dalších firem poskytujících služby)

Kontrola v registru pak znamená ověření, zda žadatel nemá negativní záznam, tedy nesplacené účty, půjčky nebo úvěry. Také se ověřuje, zda žadatel v minulosti neměl problémy s řádným splácením dluhů. Protože v současné době se počet lidí se záznamem v některém z registrů zvyšuje, úměrně se zvyšuje i poptávka po půjčkách bez registru.

Tyto půjčky bez registru mají ve svém portfoliu především menší nebankovní společnosti. Z těch větších nabízí možnost půjčit si peníze bez kontroly v rejstříku například finanční portál Ammado. Většina ostatních společností, které nabízejí půjčky bez registru, patří buď mezi malé lokální firmy, nebo se jedná o partnerskou společnost větších nebankoviek.

Jaký rozdíl je mezi nimi?

Každý klient, který si žádá o takovýto druh půjčky musí zvážit, kolik je pro něj přípustné proplatit. Nejlepší výchozí pozicí je, požádat si ve stejný čas ve více nebankovních společnostech a následně porovnat nabídky, které vám byly navrženy. Jedině tímto způsobem lze skutečně zjistit, která půjčka se vám nejlépe vyplatí. Internetové porovnávače půjček bez registrů porovnávají tzv. vstupné úroky a často krát ignorují poplatky. Na našem webu v menu naleznete prakticky všechny dostupné nebankovní půjčky na trhu a samozřejmě k nim i možnost okamžité žádosti. Najděte si na to čas a podejte si žádost proto do všech společností.