Půjčky bez registru mohou být draze získané peníze

30.10.2018

Na internetu a při čtení inzerátů se často setkáte s pojmem půjčky bez registru. V tomto článku si blíže povíme o tomto typu půjčky a posoudíme její výhodnost. Hlavním charakteristickým znakem je, že při žádosti o poskytnutí půjčky nebo úvěru, nebude vaše žádost ověřována v registru dlužníků.

V současné době finanční instituce většinou nahlížející buď do bankovního registru (tam mají přístup ale jen bankovní společnosti) nebo případně do nebankovního registru dlužníků (tam má přístup mnohem více firem včetně mobilních operátorů a mnoho dalších firem poskytujících služby)

Kontrola v registru pak znamená ověření, zda žadatel nemá negativní záznam, tedy nesplacené účty, půjčky nebo úvěry. Také se ověřuje, zda žadatel v minulosti neměl problémy s řádným splácením dluhů. Protože v současné době se počet lidí se záznamem v některém z registrů zvyšuje, úměrně se zvyšuje i poptávka po půjčkách bez registru.

Tyto půjčky bez registru mají ve svém portfoliu především menší nebankovní společnosti. Z těch větších nabízí možnost půjčit si peníze bez kontroly v rejstříku například společnost Ferratum. Většina ostatních společností, které nabízejí půjčky bez registru, patří buď mezi malé lokální firmy, nebo se jedná o partnerskou společnost větších nebankoviek.

Pokud uvažujete o tomto úvěrovém produktu, pravděpodobně na tom nejste finančně velmi dobře. Pokud si nemůžete vzít klasický bankovní úvěr, pak si dobře zvažte, zda je opravdu nutné brát si další půjčku. "Půjčky bez registru" jsou totiž velmi drahé. Běžně zde zaplatíte úroky ve výši několika deiatok procent z vypůjčené částky.