Z Evropského fondu pro regionální rozvoj půjde půjčka do Brna na záchranu haly Rondo

11.05.2019

O dotaci z prostředků Státního fondu životního prostředí požádala městská společnost STAREZ-SPORT. Kromě této dotace si pro urgentní opravu strojovně chlazení v hale Rondo bude žádat i o půjčku z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Rondo
Rondo

Stará strojovna chlazení totiž dosluhuje a potřebuje okamžitou rekonstrukci. Naposledy byla strojovna rekonstruována 19 let dozadu. Pokud si vezmeme v úvahu, že na zimním stadionu Rondo je strojovna chlazení v provozu 10 měsíců z roku a z toho 16 hodin běží neustále chlazení během dne, tak nikoho nemůže ani překvapit, že vyžaduje opravu.

Půjčka pro Rondo na 10 let

V plánu je vzít si od Evropského fondu pro regionální rozvoj půjčku ihned
ve výši 9,5 milionu Kč se splatností 120 měsíců (10 let). Splátka by tak odhadem měla stát 78.000 Kč měsíčně. Město už odsouhlasilo i povolení pro zřízení zástavního práva na halu Rondo. Celkové náklady na opravu se však šplhají až do výše 32,8 milionu Kč. STAREZ-SPORT ve spolupráci z městem chtějí chybějící finanční prostředky dofinancovat i z účelovou investiční dotací z fondu kofinancování projektů. Půjčka do Brna pro Rondo tak půjde smysluplně. Rekonstrukce strojovně chlazení způsobí úsporu za energie a to odhadem až 3 miliony Kč ročně. Celá investice by tak měla vrátit v průběhu 12 let zpátky.