24 - letý mladík má půjčky za miliony EUR! - Nejvíce zadlužený muž Evropy?!

Jak se mu to mohlo podařit? Teprve 24 - letý Robert měl půjčky a úvěry za téměř 20 milionů eur a to nevlastnil ani jedinou nemovitost. Podařilo se mu nemožné. Napůjčoval si z celé Evropy.

 

Půjčku splácel půjčkou

Vytvořil si dokonalý systém, který po vyhlášení insolvence (osobního bankrotu) zveřejnil na svém blogu ještě v 90. letech. Aby se mu mohl jeho zadlužující plán podařit, musel vymyslet rafinovaný postup, který mu legálně vynesl miliony.

Půjčka na kontokorent

Téměř všechny půjčky, které si mladý muž půjčil pocházely od tzv. Kontokorentních úvěrů. Po celé Evropě si mladík otevíral živnosti, aby si následně mohl legálně vyřídit podnikatelský účet v bance.

Výpůjční řetěz bez konce

Kontokorent je druh půjčky, kterou Vám většinou banka poskytne automaticky po splnění určitých podmínek. Pokud vrátíte debetní část na účet do určitého dne v měsíci, tak čerpání kontokorentu máte prakticky zdarma.

Půjčka kontokorent do tří měsíců na účtu

Podmínky pro získání úvěru se liší v závislosti od každé banky. Pro většinu případů jsou ale velmi jednoduché a celý systém je automatizovaný. Nejčastější podmínkou je dostávat na bankovní účet pravidelný příjem. Pokud se tento pravidelný příjem zopakuje několikrát po sobě, banka vám automaticky kontokorent pošle na účet.

Jeden příjem na všechny účty

Mladík Robert to ale vymyslel sofistikovaně - jeden příjem převáděl prostřednictvím internetbankingu po všech otevřených bankovních účtech a dával si pozor na data tak, aby za kontokorentní úvěr nemusel nic platit. Takových účtů měl po celé Evropě založených stovky.

Po zveřejnění všech informací na jeho osobním blogu, začaly některé banky proti Robertovi jednat. On však má za to, že dodržel všechny podmínky stanovené bankami a všechny půjčky získal legálně.

Půjčené peníze musí vrátit

Robert se po určitém čase dostal do situace, že neměl finanční prostředky na udržení tohoto rafinovaného řetězce kontokorentních úvěrů. Aby se vyhnul exekučnímu řízení, rozhodl se vyhlásit osobní bankrot. Zda mu soud bankrot schválí, to je do teď záhadou. Mladík přestal o sobě zveřejňovat informace.

Tento příběh se stal v devadesátých letech. O tom jak Robert žije v současnosti, se nám nepodařilo i přes obrovskou snahu získat žádné informace. Po Robertovi jsme objevili pouze jedinou stopu na internetu a to takovou, že se odstěhoval ze svého rodného Německa.

To zda někde pokračuje ve svém geniálním nápadu nebo žije obyčejným životem běžného člověka se už nedozvíme. No ať už je to jakkoli Robertovi přejeme dlouhý život bez dluhů :-)

Ammado pujcka