Leasing pro soukromé osoby: pro koho je opravdu užitečný leasing

Convertible za 79 eur měsíčně, nový notebook za 14,60 eur měsíčně - nízké ceny leasingu přitahují také soukromé osoby. Leasing je populární již řadu let, často však financování prostřednictvím tohoto procesu je dražší než půjčka. Je to také užitečné pouze pro určité lidi, a ne pro všechny.

Leasing

Zjistěte v tomto článku, když leasing pro soukromé zákazníky opravdu dává smysl a jaké nástrahy je třeba vzít v úvahu.
Soukromý leasing je v autích vzkvétající

Leasing je nejen zajímavý pro podnikatele, ale i pro soukromé osoby. Nyní můžete pronajmout domácí zboží za nízké měsíční ceny - například domácí spotřebiče, počítače, cvičební kola nebo hudební nástroje. Toto však platí pouze v případě, že náklady jsou levnější než jiné formy financování a záruční závazky jsou velkoryse regulovány.

Zejména při nákupu automobilů se soukromý leasing těší rostoucí popularitě. Při leasingu automobilu leasingová společnost pronajme vozidlo nájemci na dobu určitou - obvykle dva až čtyři roky. Prodejce vozu dodává vozidlo a zákazník platí v závislosti na podmínkách zálohu a měsíční leasing. Na konci termínu vrátí auto do leasingové společnosti nebo ji může koupit za zbytkovou hodnotu.
Leasing podle zbytkové hodnoty nebo hnacích kilometrů?

Pro smlouvu o pronájmu automobilu jsou k dispozici dvě možnosti: první zahrnuje kilometrovou platbu, ve které je dohodnuto maximální kilometr. Pokud má zákazník více kilometrů, musí zaplatit později. To může být drahé. Naopak, nájemce vrátí peníze, pokud klesl pod nastavený počet kilometrů.

Ve druhém varianta je leasingová smlouva o zbytkové hodnotě, zbytková hodnota vozidla stanovena ve smlouvě a ve srovnání se skutečnou hodnotou vozidla porovnána ke konci období. Pokud je nižší než vypočtená hodnota, musí nájemce zaplatit rozdíl. Pokud zbytková hodnota překročí vypočítanou hodnotu vozidla, vrátí peníze.
Kdy má leasing osobních automobilů smysl pro soukromé osoby?

Soukromí spotřebitelé nemohou odečíst leasingové sazby pro daňové účely, pokud vozidlo používají soukromě. Kromě toho může být leasingem vozů pro vás užitečnou možností financování, pokud:

    Každé dva až čtyři roky chcete řídit nové auto.
    chtít se zbavit auta předtím, než bude náchylná k opravě.
    Použijte auto velmi.
    mají nízkou majetkovou hodnotu a chtějí koupit auto po splatnosti.

Jak rozpoznat dobrou nabídku

Pokud se rozhodnete pronajmout auto, můžete použít leasingový faktor, abyste zhruba zkontrolovali, jaká je nabídka skutečně dobrá. Při hodnocení nájemního faktoru:

    Leasing factor méně než 1,3: dobrá nabídka
    Leasing factor méně než 1,0: velmi dobrá nabídka
    Leasing faktor menší než 0,7: Top nabídka

Příklad výpočtu: Na leasingové platformě LeasingMarkt.de hledáme příklad účet vozidla, v tomto případě VW Polo GTI se sofistikovaným vybavením. Měsíční sazba pro soukromé osoby je stanovena na 169,00 eur. Kupní cena tohoto modelu činí 18.240,30 eur.

Přeloženo z němčiny