Správně posoudit finanční situaci před podáním žádosti o půjčku

Půjčka je vždy pro spotřebitele zajímavý, když potřebují peníze. Ale před podepsáním smlouvy s bankou byste měli přesně vědět, zda si splátky skutečně můžete dovolit. Na první pohled je to rozpor: Každý, kdo chce půjčit peníze, musí být finančně efektivní. Ale je to jediný způsob, jak zajistit, že splátky můžete bezpečně splácet. Zjistěte v tomto článku, jak můžete naplánovat měsíční zátěž půjčky a co byste měli věnovat pozornost.

žádost o půjčku

Určete příjmy a výdaje

Než požádáte o půjčku, ujistěte se, jaké příjmy a výdaje máte každý měsíc. Udržování knihy pro domácnosti je drahé, ale může být velmi užitečné. Vypsat všechny pravidelné příjmy. Přesně určit, jaké finanční zatížení je každý měsíc. Nájem, nákup, pojištění, jakékoliv jiné splátky úvěru a náklady na mobilitu a koníčky jsou v každém případě zahrnuty do tohoto seznamu.

Položky, které platíte jen jednou za rok, rozdělíte na 12 a přidělíte je každý měsíc poměrně. Takže můžete poměrně přesně odhadnout, jakou splátku můžete zaplatit za půjčku. Podívejte se na níže uvedený obrázek, abyste zjistili, jak může vypadat takové nastavení.
Zapište si příjmy a výdaje

V tomto příkladu pár vydělává s výnosem 2900 eur. Při měsíčních výdajích v průměru 1 805 EUR lze za půjčku snadno zaplatit měsíční splátku ve výši 500-600 EUR.

Pokud odečtete měsíční výdaje z vašich měsíčních příjmů, obdržíte teoretickou splátku. Teoreticky jen proto, že byste měli nainstalovat bezpečnostní vyrovnávací paměť. Pokud máte každý měsíc ponecháno asi 500 eur, měla by váše nebankovní půjčka činit maximálně 300-400 eur. Takže nemáte žádné potíže s eradikací ani s neočekávanými výdaji.
Neustále v dispo?

Pokud ztratíte peníze každý měsíc nebo váš účet je dokonce trvale v debetu, přemýšlejte o splátkovém úvěru. Banky a spořitelny vyžadují nepřiměřeně vysoký zájem na kontokorentním úvěru. U tolerovaných přečerpání úvěrů nad rámec dohodnutého úvěrového limitu jsou úrokové sazby opět výrazně vyšší. Dokonce i s velkou sebe-disciplínou je pro spotřebitele sotva možné splácet tyto dluhy v přiměřeném časovém rámci. V tomto případě je účelné použít splátkový úvěr k vymazání rozvahy a splácení dluhů v pevně stanoveném časovém rámci.
Přepracování plánu poskytuje přehled a šetří peníze

Většina spotřebitelů je s úvěry velmi zodpovědná. Podle společnosti Schufa Credit Compass 2014 je 97,5 procent všech spotřebitelských úvěrů splaceno podle dohody. Nicméně mnoho domácností chce lepší přehled o svých financích. Zvláště pokud používáte jiné úvěry nebo neustále používáte likvidaci běžného účtu, zdá se, že změna splátkového kalendáře je rozumná. Tímto způsobem získáte nejen lepší přehled, ale také ušetříte vysoké úrokové sazby.
První kroky k přeplánování:

  1.     Určete všechny své povinnosti.
  2.     Porovnejte nabídky půjček v odpovídající výši.
  3.     Vezměte nejlevnější půjčku.
  4.     Nyní vyplácíte všechny ostatní úvěry a odteď platíte pouze pevnou měsíční sazbu.

Mějte na paměti, že některé banky vyžadují předplatné, pokud splácíte úvěr dříve, než jste s tím dohodli. Ve většině případů získáte příznivé úrokové sazby současných nabídek navzdory této pokutě.

Přeložené strojově z němčiny