P2P magazín

Informace o P2P finančních platformách

 

Platforma P2P půjček od Zonky ve spolupráci s pojišťovnou Maxima nabízí pojištění půjčky a to pro případ ztráty zaměstnání nebo práce neschopnosti a jiných neočekávaných situací.

Jedním z nejkontroverznějších druhů nebankovních úvěrů jsou takzvané soukromé půjčky čili půjčky od soukromých investorů. Tyto produkty jsou poskytovány ze soukromých zdrojů majetných společností nebo osob, pro které je to velmi výhodný způsob zhodnocování volných finančních prostředků.

První společnost, která spustila P2P byla anglická firma Zopa a to již v roce 2005. P2P půjčky se začaly masivně šířit a v zahraničí si vydobyly jedno z předních míst v oblasti spotřebního financování. Během následujících let se jejich poskytování rozšířilo i do zbytku světa.

Půjčit si je běžné. Jde to i levněji, než jste zvyklí. Buďte chytří a vyzkoušejte Zonky místo banky. Celou půjčku zařídíte na internetu bez zbytečného papírování. Zonky neplatí stovky poboček, ani tisíce zaměstnanců. Proto může být levnější než banky. Půjčit si můžete od 20 000 až do 750 000 Kč.

Když lidé půjčují lidem, vydělají na tom všichni. Služba Zonky vybírá volné prostředky od běžných lidí - investorů a předává je lidem, kteří si chtějí půjčit. Jak vlastně ono investování probíhá? A jak je výhodné?

Každý se občas zamyslí nad tím, jak by mohl získat víc peněz. Může se to povést díky tvrdé práci, geniálnímu nápadu, nebo třeba investování. Česká služba Zonky je právě ideální místo, kde můžete začít s investováním.