Půjčka Zonky podmínky

Podmínky pro získání Zonky půjčky nejsou obecně tak přísné, jak si klient může myslet. Půjčka od Zonky je flexibilní produkt, který je rozdělen do více kategorií a tak má šanci i klient, který potřebuje například refinancovat nevýhodné úvěry nebo se dostal do dluhové pasti. Jak je tedy rozdělen a na jakém principu vás Zonky posuzuje?


Je všeobecně známé a to hlavně z reklamy, že Zonky nabízí úrok již od 3,99% ročně. Tato úroková sazba patří bezpochyby mezi nejvýhodnější na trhu a předčí hned několik bank. Je třeba si však uvědomit, že pro získání právě této první třídy kategorie úroku, musíte splňovat přísnější kritéria než u třídy nižší. Rozdělení kategorií tříd v Zonky. (Hodnocení klienta z pohledu Zonky a následné přidělení třídy)


A **, A *, A ++, A +, A, B, C, D

Připomeňme jen, že na rozdělování klientů do určitých tříd používá Zonky svou vlastní unikátní metodu výpočtu bonity klienta a jeho rizikovosti. Klienti, kteří nemají finanční neřesti a mají dostatečný příjem si půjčují v Zonky za bankovní úrok a v případě třídy A ** i za nižší úrok oproti bankám.


Podmínky v Zonky pro schválení půjčky:


Záznamy v registrech

  • Záznam v bankovním nebo nebankovním registru není u Zonky nevýhodou. Vždy záleží za jakých okolností se klient do rejstříku dostal. V Zonky se posuzují klienti vždy individuálně a velmi záleží na samotném příběhu klienta. Je pravdou, že klient, který si požádá v Zonky o půjčku a má platný záznam v rejstříku, čerpá půjčku za vyšší úrok, který je ale stále oproti ostatním nebankovkám výhodnější.

Komu je Zonky půjčka určena

  • Podmínky pro schválení půjčky v Zonky jsou velmi benevolentní, co se týče přesně definovaného typu klienta. Prakticky v Zonky neodmítají nikoho a to i přesto, že jste například na rodičovském příspěvku nebo nezaměstnaný.

Ověření příjmu

  • Mezi povinné podmínky v Zonky patří i ověření příjmu. Nebojte se ale. Nikam nemusíte chodit. Pokud budou v Zonky potřebovat doložit váš příjem, jednoduše vás vyzvou, abyste potřebný dokument nahráli do aplikace a to přímo z vašeho mobilního telefonu.

Poplatky

  • Podmínkou pro získání půjčky je zaplacení poplatku ve výši 2% z vypůjčené částky. Je to jediný poplatek, který se platí a kromě něj, na vás nebudou číhat další jiné poplatky za vedení zbytečného účtu, SMS zprávy ani nic podobného. Zonky si samozřejmě poplatek účtuje až po schválení půjčky a tak se nemusíte obávat toho, že budete něco platit dopředu. Poplatek se automaticky strhne z vypůjčené částky.

splátky

  • Jelikož se jedná klasickou půjčku, tak klienti hradí splátky jednou do měsíce a to platbou na bankovní účet. Pozor.Splátku posíláte vždy do Zonky a ne jednotlivým investorům.

Ochrana soukromí

  • I když je Zonky P2P platformou, ve které vám fakticky půjčují obyčejní lidé, nedovolí jim o vás vědět víc než je třeba. Investoři neznají vaše jméno, adresu ani členy rodiny a podobné citlivé informace.

Předčasné splacení nebo mimořádná splátka

  • V podmínkách Zonky máte možnost předčasně splatit půjčku nebo její část a to bez jakéhokoli poplatku. Je to obrovská výhoda.

Jak dlouho trvá schválení půjčky

  • Podmínky pro délku vaší žádosti na tržišti v Zonky jsou následující. Pokud vám do 2 dnů nepůjčí obyčejní lidé nebo půjčí jen část z celkové žádané částky, na třetí den vám Zonky investor půjčku doplatí celou. (Zonky investor je speciální investor, který dorovnává půjčky tak, aby byla konečná částka dle přání klienta).

technické podmínky

  • Pokud zvažujete, že vyzkoušíte Zonky, tak nesmíte zapomínat ani na technické podmínky. Pro podání online žádosti budete potřebovat připojení k internetu. Aby se vám stránka Zonky načítala rychle a přehledně, můžete využít i náš speciální URL odkaz, který vás přesměruje přímo do Zonky aplikace.