Jak a kam investují bohatí lidé?

29.05.2022

Každý si jistě alespoň jednou položil otázku, kam investovat své peníze, aby si přivydělal. Pokud jste se rozhodli investovat, doporučujeme vám, abyste se nejprve seznámili s tím, jak investují bohatí lidé a jaké metody používají.

Kam investují bohatí lidé
Kam investují bohatí lidé

Bez ohledu na váš věk nebo majetek (miliardář, milionář nebo jste prostě jen dokázali našetřit pár tisíc) můžete investovat kdykoli. Pokud jste si stanovili cíl vydělávat stále více peněz, pak jste již udělali první krok k finančnímu úspěchu. Druhým krokem je začít studovat investiční trh, jak investují různé typy lidí, jaký mají kapitál a zda jsou úspěšní. Musíte se jen vzdělávat. Investování s sebou nese riziko, ale pokud se bojíte riskovat, zůstanete tam, kde jste, a vaše finanční situace se nezmění. Riziko je prostě zisk. Do čeho byste tedy měli investovat své peníze? Podívejte se, jak investují bohatí lidé, třeba vám jejich zkušenosti dodají chuť investovat.

Bohatí lidé především nakládají se svými penězi v klidu, a když investují, dělají to zodpovědně. Disciplína je považována za jeden z hlavních faktorů investičního procesu, který přináší úspěch.

Od začátku pandemie COVID-19 bylo uzavřeno mnoho průmyslových odvětví, což se dotklo i investičního průmyslu. To však nebrání jeho dalšímu rozvoji. V popředí stojí technologický průmysl - digitální a virtuální software, online obchod, umělá inteligence. Miliardáři jako Mark Zuckerberg, Jeff Bezos a Mark Zuckerberg investují do IT, do různých programů a paliativ souvisejících s umělou inteligencí, zdravotnictvím nebo podnikáním. Velké společnosti potřebují k optimalizaci svých pracovních procesů různý software, takže budoucnost je rozhodně v technologiích.

Aby byli bohatí lidé úspěšní, dodržují několik následujících pravidel:

  1. Sledují a kontrolují pohyb peněz a investují do odvětví, která znají nejlépe.
  2. Rozloží svůj kapitál tak, aby v případě ztráty mohly být finančně kompenzovány jinou investicí.
  3. Platí pouze skutečnou hodnotu majetku, aniž by přepláceli za účelem zvýšení svého osobního zisku.
  4. Nechají si poradit od těch, kteří již v investování dosáhli dobrých výsledků, a vyhnou se radám od těch, kteří v investičním průmyslu nedosáhli ničeho.
  5. Zůstávají klidní a správně zvládají své emoce, i když investovali do něčeho, co nebylo ziskové. Vždy jednají racionálně a jsou předem připraveni na možnou ztrátu jako na alternativu.
  6. Stále hledají nové nápady a odvětví pro budoucí investice.
  7. Nikdy neinvestují vše, co mají. Nehrají hru s návnadou.

Stejně tak můžete investovat do tradičních možností, jako jsou:

  • Nemovitosti - pronájem nebo další prodej;
  • Obchodování na burze. Zde je třeba mít znalosti a správný instinkt;
  • Výrobní aktiva - zdravý životní styl, léky, auta (nákup a pronájem);
  • Umění - bohatí lidé rádi kupují drahá umělecká díla a sbírají je. Jejich hodnota se časem zvyšuje a pak se buď prodají, nebo pronajmou galeriím.

Je možné investovat bez kapitálu?

Podstupovat riziko investice například s pomocí půjčky není racionální rozhodnutí a takový investor hraje vabank. Je to tedy v rozporu se zásadami některých rad v tomto článku. V životě se samozřejmě může vyskytnout příležitost koupit nemovitost za mimořádně výhodnou cenu, kdy je téměř vysoká pravděpodobnost obrovského zisku. Vždy je však třeba zvážit všechny možné důsledky takového rozhodnutí.

Obchodování CFD (Contract for Difference) je forma finančního obchodování, která umožňuje spekulovat na cenové rozdíly finančních nástrojů, jako jsou akcie, komodity, indexy nebo měnové páry, aniž byste tato aktiva fyzicky vlastnili.

Devizový trh (známý také jako forexový trh, nebo měnový trh) je globální decentralizovaný trh, na kterém se obchoduje s měnami. Tento trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě s denním objemem obchodů přesahujícím 6 bilionů amerických dolarů. Na devizovém trhu se nakupují a prodávají měny za účelem spekulace, zajištění nebo...

Variabilní a fixní úrokové sazby jsou dva typy úrokových sazeb používaných u úvěrů a půjček. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, jakým jsou tyto úrokové sazby stanoveny a jak se mohou v průběhu trvání půjčky nebo úvěru měnit.

Refinancování je proces, při kterém osoba nebo společnost získá nový úvěr na splacení stávajícího dluhu, často za lepších podmínek než původní úvěr. Cílem refinancování je získat výhodnější podmínky, například nižší úrokové sazby, kratší nebo delší dobu splácení, změnu typu úvěru nebo zlepšení finanční situace.