Půjčka ihned na ruku

31.01.2023

Půjčka ihned na ruku je druh finančního produktu, při kterém jsou finanční prostředky vypláceny klientovi přímo na ruku bez použití bankovního nebo poštovního převodu. Klient tak získává výhodu, která ho osvobozuje od nutnosti vlastnit bankovní účet. Tento produkt je velmi oblíbený a patří mezi často žádané na našem trhu.


Peníze hned na ruku

S půjčkou ihned na ruku se klient dostává k potřebným penězům poměrně rychle. Tento typ půjčky patří mezi nejrychlejší a ve většině případů získá klient peníze ještě v den podání žádosti a to přímo od pracovnice úvěrové společnosti a samozřejmě na ruku. Klienti často při vyhledávání produktu půjčky ihned na ruku udávají rychlost jako jeden z primárních důvodů své volby.


Seznam společností poskytujících půjčky ihned na ruku

Aktualizovaný seznam 

Přinášíme vám aktualizovaný seznam všech dostupných úvěrových společností, které nabízejí produkt "půjčka ihned na ruku". Všechny půjčky můžete získat přímo z našeho finančního portálu, na kterém se kromě okamžité možnosti požádání o půjčku, dozvíte i všechny potřebné informace o podmínkách, úrocích a poplatcích.


Půjčka ihned na ruku - až k vám domů

Proces poskytování půjček ihned na ruku může mít více scénářů. Nejčastěji se však využívají následující dva: "OSOBNÍ KONTAKT" a "PENÍZE" na pobočce. Při prvním způsobu, tedy osobním kontaktu, je prioritou pro nebankovní společnost poskytující půjčku ihned na ruku osobní návštěva klienta v jeho domácím prostředí. Tuto taktiku zavedla u nás společnost Provident, která nastolila směr ostatním nebankovním společnostem poskytujícím stejný produkt. Tím, že zaměstnanec úvěrové společnosti pozná klienta osobně a vytvoří si s ním dobrý a přátelský vztah, získá dokonalý přehled o aktuální finanční situaci klienta. Klient při jakémkoliv následujícím problému kontaktuje pracovníka a dokáže se s ním dohodnout na kompromisu. Druhý a častěji využívaný systém tzv. "Peníze na pobočce" je všem klientům dobře známý. Jde o klasické půjčování peněz stejné tomu z minulosti. Klient si požádá o půjčku buď osobně na pobočce nebankovní společnosti nebo prostřednictvím on-line formuláře zveřejněného na internetové stránce. Pro peníze se dostaví osobně na pobočku, na které dojde i k podpisu úvěrové smlouvy.


Historie půjček ihned na ruku

Z pohledu historie patří finanční produkt půjčka ihned na ruku k nejstarším typům vůbec. Už i v samotné době bankovních účtů se půjčky vyplácely na přepážkách v bance v hotovosti. Teprve později se přešlo na bankovní převod. Klienti si tak ještě v 90-tých letech mohli zajít do své banky pro hotovostní půjčku. Příchodem elektronické modernizace však doba půjček ihned na ruku skončila. Ovšem to se týká pouze bank, protože nebankovní subjekty tuto formu vyplácení používají dodnes.

půjčky na ruku
půjčky na ruku

Co byste měli vědět o: půjčce ihned na ruku

Důležité informace bývají často před klienty schované do malých a nečitelných písmenek. U nás v Ammado jsme však korektní a informace podáváme svým návštěvníkům v takové formě, aby byly srozumitelné a jasně formulované.


Půjčka ihned na ruku - Rizika a nevýhody

Mezi rizika a nevýhody při těchto typech půjček bývá často vyšší RPSN než u konkurenčních produktů. Za tento fakt může především nastavená vnitřní politika nebankovní společnosti, která je zaměřena na rizikovější kmen klientů. Logika této politiky se týká hlavně tlaku klientů, kteří vyhledávají produkt půjčky vyplacené v hotovosti. Tito klienti patří často do skupiny spotřebitelů se špatnou platební disciplínou, což způsobuje vyšší ztrátu pro nebankovní společnosti. Tuto ztrátu si pak musí kompenzovat na celém klientském kmenu, aby dokázaly rozložit riziko rovnoměrným způsobem. Jelikož při tomto produktu dochází častokrát k neplnění závazku klienty, společnost je nucena zvýšit úrok za takovýto typ produktu, aby bylo pro ni podnikání rentabilní a ziskové.

Půjčka ihned na ruku - Výhody a benefity

Mezi výhody a benefity patří již zmíněná rychlost získání finančních prostředků. Další výhodou je, že u typu půjčky vyplacené na ruku nemusíte mít spoludlužníka (avala). Pro získání půjčky nejsou potřeba výpisy z bankovních a nebankovních registrů a nemusíte přísně dokladovat svůj příjem. Většina společností poskytující půjčku ihned na ruku je určena i pro klienty s nižším příjmem, maminky na mateřské, brigádníky a začínající OSVČ.