Trend rychlých půjček

31.10.2018

Trh s půjčkami funguje v dnešní době na zcela jiné úrovni, než tomu bylo
v minulosti. Půjčky jsou dnes poskytovány mnohými bankovními,
i nebankovními společnostmi, které díky vzájemné konkurenci vytvářejí lepší podmínky pro zákazníka. Kromě toho vznikají nové, rychlejší způsoby, jak si půjčit peníze.

Mnohé společnosti nabízejí možnost půjčit si peníze prostřednictvím internetu, z pohodlí vašeho domova. Rychlá půjčka online se stala oblíbeným produktem lidí, kteří potřebují peníze rychle a nemají čas nebo chuť na zbytečné papírování. Stačí na internetu vyplnit formulář s žádostí o půjčku a často i do 24 hodin máte peníze na účtu. Další výhodou této půjčky je to, že je bezúčelová, tedy nemusíte při žádosti uvádět, na co se chystáte použít půjčené peníze. Na druhé straně, hlavní nevýhodou půjčky online je vyšší úrok, proto si třeba zvážit, zda pro vás nebude výhodnější jiná forma půjčky.

Dalším zajímavým produktem finančních institucí jsou půjčky pro nezaměstnané. Většina poskytovatelů půjček není ochotna půjčit peníze nezaměstnané osobě, protože si myslí, že nebude schopna dluh splatit. Toto však neplatí pro nebankovní společnosti, které poskytují půjčky pro nezaměstnané. Bankovní společnosti jejich nenabízejí vůbec. Tyto půjčky jsou však také doprovázeny vysokým úrokem a navíc je často nezbytné ručit nemovitostí nebo jiným majetkem.

Při žádosti o půjčku si vždy pořádně přečtěte smluvní podmínky. Ověřte si, zda je RPSN skutečně takové, jak tvrdí reklamy a co se stane v případě vaší neschopnosti splácet. Vždy si zvažte, zda vám taková půjčka opravdu stojí za to a pokud se i přes všechna rizika rozhodnete si půjčku vzít, buďte při podepisování smluv opravdu velmi opatrný.