Půjčky a úvěry z banky

Přehled nejlepších bankovních půjček od A po Z

Bankovní půjčky a úvěry jsou v současné době nejžádanější finanční produkt. Jejich nespornou výhodou je nízká roční úroková sazba, která se pohybuje již od 4,9 %. Co by nás při volbě úvěru ovšem mělo prioritně zajímat je vyčíslené RPSN neboli roční procentuelní sazba nákladů. A právě v tomto bodě se dostáváme k tomu, proč jsou bankovní úvěry těmi nejvýhodnějšími. Nebankovní společnosti se nabídkou svých úvěrů bankovním nevyrovnají. Náklady spojené s poskytnutím úvěru vychází u většiny tuzemských bank nesrovnatelně lépe.

Informace o bankovních půjčkách a úvěrech

Na druhou stranu mají bankovní úvěry mnohem vyšší požadavky na bonitu klienta. Pokud nemáte vedený účet v bance, u které o úvěr požádáte, musíte počítat s tím, že banka důkladně zmapuje Vaši současnou finanční situaci. Zajímat banku ale bude i vaše finanční historie až několik let zpětně. Vždy bude nutné doložit nejen vaše příjmy, ale také veškeré výdaje. Musíte rovněž počítat, a samozřejmě bance udělit souhlas, s nahlédnutím do registrů, kde si banky ověří vaši bonitu a úvěruschopnost. V bankovních a nebankovních registrech o vás banka dohledá nejen aktivní úvěry, ale zejména je zde kladen důraz, zda splácení Vašich závazků probíhá pravidelně a v řádném termínu. Jakékoliv prohřešky v registrech, exekuce atd., jsou pro poskytnutí bankovní půjčky problémem.

Když požádáte o bankovní půjčku neboli úvěr

Pokud požádáte o půjčku v bance, je jednou z podmínek založení účtu, na který bude nejen úvěr vyplacen, ale následně i strhávány pravidelné měsíční úhrady za poskytnutý úvěr. Ve většině případů Vám banky tento účet poskytnou zcela bez poplatků. Tím, že bankovní instituce mají skutečně minimum zpoplatněných služeb při poskytnutí půjčky, začínají sazby RPSN již na 5 %. Dlouhodobě se tedy bankovní půjčky drží na špici a poskytují úvěry za skutečně minimální náklady.


Jak požádat o bankovní půjčku ?

I banky ale jdou s dobou a tak již mnohdy ani není nutná osobní návštěva na nejbližší pobočce, ale po vyplnění online žádosti a předschválení úvěru, Vám může být úvěrová smlouva doručena prostřednictvím kurýra na jakoukoliv adresu v ČR. Tím se bankovní úvěrování stalo mnohem pohodlnější a rychlejší než v letech minulých. Pro žadatele, kteří mají dostatečný a pravidelný příjem, nemají negativní záznam v bankovních a nebankovních registrech, není proti nim vedeno exekuční řízení a své závazky hradili vždy včas, budou bankovní úvěry vždy tou nejvýhodnější volbou na trhu.

Bankovní půjčka online

V dnešní elektronické době se pro většinu osob stává nejpohodlnější možnost vyplnění online formuláře, ve kterém uvedete nejen základní informce o Vaší osobě, ale rovněž i Váš finanční přehled. Banky zajímá kde a jaké máte úvěry, v jaké výši, zda řádně splácíte, kolik s vámi žije v domáctnosti osob, ke kolika osobám máte vyživovací povinnost, jaké máte příjmy a výdaje.

Dokladování příjmu při bankovní půjčce

V případě více příjmů doložte vždy všechny. Ať se jedná o příjem z pronájmu nemovitosti, důchod nebo vedlejší podnikatelskou činnost - to vše bude hrát důležitou roli při posuzování vaší bonity a úvěruschopnosti. Výdaje zahrnují veškeré platby, které pravidelně hradíte. Započítejte tedy úhrady za bydlení, energie, telefon, pojištění a samozřejmostí je i částka, kterou potřebujete
k zajištění ostatních životních potřeb. Výši plateb za úvěry, kontokorenty nebo případně kreditní karty vyplňte poctivě a přesně, bez zkreslených informací - banka si tyto platby v registru dohledá. Jakmile odšlete veškeré potřebné informace a doložíte vyžádané dokumenty, což nejčastěji bývá potvrzení Vašich příjmů, dojde k vyhodnocení Vámi podané žádosti o půjčku. Pakliže bude kladně posouzena, nastává čas k podpisu úvěrové smlouvy.

BANKOVNÍ PŮJČKY A ÚVĚRY - NABÍDKA

Aktuální nabídka bankovních půjček

EQUA BANK

Minutovou půjčku Equa bank lze čerpat v rozmezí 5000 - 600 000 Kč s roční úrokovou sazbou 5,7 % p.a. O Minutovou půjčku Equa bank požádáte jednoduchým kliknutím na modré tlačítko. Smlouvu pak můžete podepsat na kterekoliv pobočce nebo si ji nechat zaslat kurýrem domů. Jedná se o bezúčelovou půjčku, finanční hotovost tedy můžete použít na cokoliv. Vyřízení půjčky je velmi rychlé, bez zbytečného papírování. Smlouva je přehledná, srozumitelná a bez jakýchkoliv skrytých podmínek...


Moneta bank

Expres půjčka je jednou z nejvýhodnějších půjček na současném bankovním trhu. Půjčit si můžete od 5 000 Kč do 800 000 Kč a dobu splatnosti zvolit v rozmezí 3 - 120 měsíců. Požádat můžete jednoduše přes internet pomocí krátkého, nezávazného formuláře. V případě předběžného schválení Vaší žádosti, dochází k ověření Vámi uvedených údajů a následuje podpis smlouvy na zvolené pobočce...


mBank

Pokud hledáte nejvýhodnější půjčku v bankovním sektoru, určitě Vás zaujme nabídka mPůjčky Plus. V případě, že bance doložíte spočítanou nabídku od konkureční společnosti kdykoliv během splácení úvěru, mBank Vám nabídku vylepší. Rozsah půjčky můžete zvolit v rozpětí od 10 000 Kč do 600 000 Kč a dobu splácení nastavit podle svých finančních možností od 12 do 96 měsíců...

PODPIS SMLOUVY PŘI BANKOVNÍ PŮJČCE

Podepsat smlouvu můžete osobně na pobočce, ovšem pokud Vám tato varianta nevyhovuje, pak většina tuzemských bank nabízí možnost zaslat vám úvěrovou smluvní dokumentaci prostřednictvím kurýra na jakoukoliv adresu v ČR. Kurýr má povinnost ověřit Vaši totožnost, poté jen smlouvu podepíšete a ta bude následně doručena zpět do banky. Výplata požadované sumy probíhá vždy bezhotovotně na účet vedený u banky, u které bude půjčka čerpána. Nutno podotknout, že za založení a vedení úvěrového účtu již většina bank neúčtuje žádné poplatky.


Nejnovější články v bankovním magazínu

Přečtěte si, co je nového
 

Pracujete v profesi, ve které převládají platby v hotovosti? Nebo možná provozujete obchod a pravidelně vkládáte hotovost na bankovní účet? Pokud jste na jednu nebo více z těchto otázek odpověděli kladně, pravděpodobně již znáte výhody používání vkladomatů,

Někdy se stane, že potřebujeme půjčit peníze ať už to je na auto, televizi nebo novou koženou sedačku do obývacího pokoje. Nejvhodnější půjčky jsou ty bankovní, neboť u nebankovních půjček zaplatíme mnohem více na úrocích, které nám nebankovní společnosti nabídnou.