Google Pay

Zřídili jste si půjčku na kartu prostřednictvím finančního portálu Ammado? Registrujte si své platební karty (debetní i kreditní) do aplikace Google Pay a plaťte pomocí svého mobilního telefonu pohodlně a bezpečně. S Google Pay máte všechny karty pohromadě a na bezpečném místě. Platit můžete jednoduše a bezkontaktně.

Co je Aplikace G Pay

Google Pay (G Pay) je moderní a bezpečná aplikace, pomocí které můžete provádět bezkontaktní platby, výběry z bankomatů a provádět platby na internetu. Všechny vaše platební karty máte na jednom místě a to v bezpečné aplikaci, která je ke stažení zdarma. Google Pay je sjednocená aplikace, která sloučila bývalé platební metody provozované společností Google a to Android Pay a Google Wallet.

Jak platit pomocí Google Pay

K úspěšné platbě prostřednictvím služby Google Pay je třeba stáhnout aplikaci se stejným názvem a to prostřednictvím Google Play. Aplikaci je však nutné stáhnout do telefonu s operačním systémem Android 5.0 Lollipop nebo novějším. Mobilní telefon musí podporovat službu NFC. Posledním krokem je podmínka aktualizovat si Google účet nebo založit nový. Abyste mohli službu aktivně využívat i při platbách na internetu, musíte mít platební karty registrované v účtu Google.

Registrace platebních karet

Samotnou registraci platebních karet můžete provést dvěma způsoby.

  • Prostřednictvím mobilní aplikace Google Pay
  • Prostřednictvím Google účtu

V případě pokud zvolíte první možnost, tj registraci platebních karet prostřednictvím mobilní aplikace, pokračujte následujícím návodem:

  1. V Obchodě Google Play si stáhněte aplikaci Google Pay a nainstalujte ji do svého mobilního zařízení.
  2. Po otevření aplikace se buď přihlásíte ke svému původnímu účtu Google nebo si založíte nový.
  3. V Google Pay vyberte menu "Platby" a vyberte možnost "Přidání platební metody".
  4. Namiřte fotoaparát mobilního telefonu tak, aby hrany karty byly zároveň s rámečkem zobrazujícím se v aplikaci nebo vložte číslo karty ručně do připravených políček. Kromě čísla karty vložte následně i datum expirace karty a CVC kód nacházející se na zadní straně vaší platební karty. Zkontrolujte vyplněné údaje a potvrďte. Stejně si můžete na svém mobilním zařízení nastavit zámek obrazovky gestem, otiskem prstu nebo ochranu PIN kódem.
  5. V tomto kroku je třeba prostudovat obchodní podmínky dané služby jak se také seznámit s podmínkami ochrany osobních údajů. Po prostudování potvrďte váš souhlas.
  6. Následně vám přijde verifikační SMS s kódem, který je třeba vložit do aplikace, která následně celý proces verifikuje.
  7. Pokud vše proběhlo v pořádku a verifikace SMS kódem byla úspěšná, registrace byla dokončena. Potvrzení jakož i všechny podmínky a smlouvy o používání služby Google Pay vám budou automaticky odeslány na vaši e-mail adresu.
  8. Vše je hotovo a Google Pay můžete začít úspěšně používat. Prostřednictvím této aplikace máte možnost platit na internetu, vybírat peníze z bankomatů, které podporují bezkontaktní platby a platit prostřednictvím všech platebních terminálech podporujících bezkontaktní platby.

V případě pokud zvolíte registraci vaší platební karty prostřednictvím Google cloud účtu, přejděte na https://pay.google.com/payments/ a kartu si přidejte jednoduchým způsobem následného vložení čísla karty, data expirace karty a CVC kódu. Potvrďte smluvní podmínky a službu můžete následně využívat. V centru plateb budete mít následně možnost spravovat všechny registrované platební karty a to přehledným způsobem. Všechny platby, které provedete na internetu prostřednictvím Google Pay, budou spárované s aktuálním přihlášeným Google účtem.

Video návod od společnosti Google

Jaké jsou výhody služby Google Pay

Mezi největší výhody patří sloučení všech platebních karet na jedno místo. Nemusíte je tak mít u sebe a obávat se tak jejich ztráty nebo krádeže. Stejně důležitá výhoda je i bezpečnější platba na internetu, protože při online platbách již nemusíte zadávat údaje z karty, protože verifikace platební karty probíhá prostřednictvím tzv. tokenu. Obchodník se tak nedostane k vašim údajům. Další výhodou je i možnost přidání do Google Pay konto z PayPal a stejně i věrnostní karty.