6 způsobů, jak vydělat peníze, když jste nezaměstnaní

30.05.2021
Vydělat peníze
Vydělat peníze

Pokud jste se někdy ocitli v období nezaměstnanosti, víte, že to není snadné. A pokud máte nějaké dluhy nebo splátky půjček, může být ztráta pravidelné výplaty obzvlášť obtížná. Zatímco tradiční moudrost vám v tomto případě radí, abyste veškeré své úsilí věnovali hledání další práce na plný úvazek, možná byste měli zvážit jinou strategii.

1. Služby sdílení jízd

Služby sdílení jízd, jako jsou Uber a Bolt, způsobily revoluci ve způsobu, jakým se dopravujeme, ale také otřásly tradičním myšlením od devíti do pěti. Po rychlém procesu podání žádosti, prohlídce vozidla a prověření minulosti můžete začít vydělávat peníze ze sedadla vlastního auta. Nejlepší na sdílení jízd je to, že se nemusíte k ničemu zavazovat - můžete jet, kdykoli potřebujete.

2. Rozvážkové služby

Pokud se vám líbí myšlenka, že byste si mohli přivydělat řízením, ale nejste si příliš jisti tím, že by vám v autě seděli cizí lidé, zkuste rozvážkovou službu. Pryč jsou doby, kdy byl rozvozce pizzy vaší jedinou možností. Všechny druhy restaurací, od rychlých občerstvení až po kvalitní restaurace, využívají doručovací služby, jako jsou Wolt nebo Uber Eats, aby přivezly své jídlo hladovým zákazníkům z okolí. Do akce se zapojují i obchody s potravinami: když se stanete nákupčím pro Instacart, budete lidem kromě rozvozu nakupovat i potraviny.

3. Venčení psů

Máte rádi čerstvý vzduch a pohyb, zatímco pracujete? Existuje několik aplikací, které vás spojí s majiteli psů, kteří potřebují své psy vyvenčit, zatímco jsou mimo domov nebo v práci. Pokud se považujete za pejskaře, je práce venčitele psů určitě jedním z těch zábavnějších způsobů, jak si přivydělat.

4. Služby v oblasti pronájmu

Vydělávat peníze nicneděláním zní jako fantazie, ale pokud máte nějaké nevyužité prostory, můžete si s minimálním úsilím zvýšit finanční toky. Pokud máte například další nevyužité parkovací místo, můžete ho pronajmout pomocí aplikace, jako je SpotHero, která vás spojí s řidiči a dojíždějícími, kteří hledají parkovací místo. Existuje také možnost pronajmout další skladovací prostor, pokud máte volné místo, nebo dokonce způsoby, jak pronajmout své auto v době, kdy ho nepoužíváte.

5. Prodávejte své koníčky

Když jste mezi zaměstnáními, můžete zjistit, že máte spoustu času na koníčky nebo aktivity, které byste normálně neměli, když jste zaměstnaní. Pokud z vašeho koníčku vzniká hmatatelný produkt, například pletení nebo keramika, můžete to, co vyrobíte, prodat za slušnou cenu. Pokud umíte nějakou dovednost, kterou se dá naučit, například hrát na hudební nástroj nebo vařit, zvažte možnost výuky nebo doučování, abyste se mohli podělit o své znalosti. V zásadě platí, že pokud máte co nabídnout, možná budete překvapeni, kolik peněz vám to může přinést.

6. Práce na volné noze

V dnešní ekonomice je více než kdy jindy příležitostí pro práci na volné noze nebo na krátkodobé smlouvy. Příležitosti pro tento druh práce se liší, ale existuje mnoho možností, od zadávání dat přes psaní blogů až po grafický design. Tato možnost je obzvláště vhodná, pokud chcete pracovat ve svém oboru a získat další zkušenosti nebo navázat kontakty, protože pracovníci na volné noze jsou často najímáni společnostmi, pro které pracují.

Mějte otevřenou mysl

Existuje více způsobů, jak si přivydělat peníze, zatímco hledáte další práci. Někdy stačí jen správná perspektiva, abyste se udrželi nad vodou.

Nejnovější články z finančních zpráv

Přečtěte si, co je nového

Naštěstí existuje několik míst, kde si můžete půjčit peníze bez úroků. Je však důležité být opatrný a pečlivě si přečíst všechny podmínky, protože někdy mohou být "bezúročné půjčky" spojeny s poplatky nebo sankcemi za pozdní splacení. Zde vám přinášíme několik možností.

Při výběru nejvhodnější půjčky je důležité porovnat různé možnosti, zkontrolovat všechny poplatky a podmínky a zvážit, jak půjčka zapadá do vašich dlouhodobých finančních plánů. Je také dobré poradit se s finančním poradcem.

Úvěr na splátky, známý také jako splátkový úvěr nebo půjčka na splátky, je typ úvěru, který si dlužník bere s dohodnutým splátkovým kalendářem. Tyto splátky jsou obvykle stanoveny v pravidelných měsíčních intervalech.