10 důvodů proč nedůvěřovat zahraničním investorům

14.11.2018

Na internetu se častokrát dají najít nabídky, které vám slibují pochybnou půjčku, kterou financuje zahraniční investor. Přinášíme vám 10 pádných důvodů, proč se takovým nabídkám obloukem vyhnout.

  1. Pakliže bude chtít solidní investor z vlastních zdrojů poskytovat půjčky, pak vynaloží dostatečné finanční prostředky na svou prezentaci. Zainvestuje tedy nejedn do vlastních webových stránek, ale zejména pak do kvalitního překladu nabízených služeb.
  2. Neskrývá žádné podstatné informace a na stránkách snadno dohledáte kontakt a údaje, které si můžete reálně ověřit.
  3. Úvěrové společnosti působící na českém trhu mají platnou licenci České národní banky.
  4. Komunikace probíhající prostřednictvím emailu, bez možnosti jiného kontaktu je vždy podezřelá. V případě, že nejste poslytovateli úvěru znám, např. z předešlé řádně splacené půjčky, téměř vždy vás bude kontaktovat klientské centrum kvůli ověření údajů.
  5. Žádná společnost poskytující spotřebitelské úvěry si nikdy nežádá jakýkoliv poplatek předem. Výjimkou je ověřovací poplatek 1 Kč, který slouží k ověření vaší identity a bankovního účtu.
  6. Veškeré platby za poplatky, případně "pojištění úvěru" požadují často zaslat s využitím služby Western Union.
  7. Velmi často jsou takové stránky registrované anonymně. Tuto skutečnost lze ověřit na whois.com.
  8. Po odmítnutí nabídky na vás vyvíjejí nátlak.Nedojde k přerušení komunikace, ale naopak vám bude nabídnut mnohem lepši úrok či nižší poplatek za pojištění a poskytnutí úvěru.
  9. Na internetu najdete při důkladném hledání negativní recenze na tyto typy úvěrů, kdy všechny mívají téměř identický scénář.
  10. Jméno osoby,která s vámi komunikuje prostřednictvím mailu a jméno,na které máte zaslat finanční prostředky se většinou liší.