Co je vlastně online půjčka

28.04.2021

V dnešní době lidé žijí z minuty na minutu. Všichni chceme dělat více věcí ve svém volném čase. Proto když potřebujeme finance, často se vydáváme na internet, abychom si prostudovali různé možnosti online půjček nebo online úvěrů, které nabízejí finanční instituce, protože je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob - ne jako před několika lety, kdy jsme chodili od instituce k instituci a žádali o informace. Díky nejnovějším technologickým vymoženostem můžeme z pohodlí domova vyřídit téměř cokoli, a to vše během několika minut na jedno kliknutí.

Co je online půjčka
Co je online půjčka

To vše se děje díky internetu, který je pro mnohé z nás velmi užitečným nástrojem, protože nám umožňuje ušetřit především čas. K provedení mnoha činností již není nutné absolvovat mnoho cest.

Prostřednictvím internetu tak můžeme nakupovat spotřební zboží, vstupenky na představení, kompletní zájezdy a dokonce i finanční produkty. Jednou z finančních operací, které každý den provádí stále více lidí prostřednictvím internetu, je žádost o půjčky, které při podání přes internet dostávají název online půjčky nebo online úvěry.

Co je to online půjčka?

Abychom věděli, co je to online půjčka, musíme si ujasnit obecnou definici půjčky. Úvěr je finanční operace, při níž finanční nebo úvěrová instituce poskytne určitou částku peněz osobě, která o ni požádá, na předem dohodnutou dobu.

Dlužník je tedy ten, kdo v daném okamžiku rozhoduje o tom, jak tyto peníze použije a kdy je splatí, a není nutné, aby použil všechny peníze, které má k dispozici.

Online půjčka je tedy...

Online půjčka je tedy taková, kterou může získat fyzická osoba nebo společnost, která o ni požádá na online platformě.

Online půjčka: jak o ni požádat

Se zavedením internetu a jeho využíváním k mnoha operacím je získání online půjčky velmi jednoduché. Jediné, co musí žadatel o půjčku udělat je, vyplnit online žádost, která se nachází na webových stránkách finančních společností nebo jejich partnerů.

Pokud tedy chcete požádat o půjčku online, měli byste udělat:

  • Vyhledejte informace o webových stránkach, které zpracovávají půjčky. Jak jsme již uvedli, vyhledávání těchto informací na internetu vám ušetří spoustu času a získáte všechny potřebné informace. Budete mít také více možností, z nichž si můžete vybrat půjčku, která vám bude nejlépe vyhovovat.
  • Prokázat bonitu: Pokud chcete získat online úvěr za dobrou cenu, musíte prokázat solventnost subjektům, které o tento typ online úvěru žádáte.
  • Požádejte o půjčku online v subjektech, které vám nejvíce vyhovují: Jakmile se seznámíte s alternativami online půjček, které máte k dispozici, vyberte si tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Jaké jsou nejčastěji používané online půjčky?

Po dodržení výše uvedených pokynů si v závislosti na lhůtě, v níž můžete online půjčku splatit, a na požadované částce vyberete jeden nebo druhý způsob. V současné době zákazníci hledají rychlé financování a obvykle se rozhodují pro rychlé online půjčky nebo o mikroúvěry. Mezi nimi najdeme:

Rychlé půjčky online: Tento typ úvěru je velmi častý, pokud zákazníci potřebují malé částky a doba splácení je dlouhá. Horní hranice tohoto typu online půjčky se obecně pohybuje kolem 500.000 kč a splácení probíhá v následujících 1-7 letech.

Mini nebo mikro - rychlé online půjčky: V závislosti na webové stránce, na které žádáte o online půjčku, se horní limity mohou pohybovat v rozmezí 5000, 10000 a někdy i 20000 Kč. V těchto případech se doba splácení výrazně zkracuje na velmi krátkou dobu a to od 1 do 3 měsíců.

Musíme mít na paměti, že tento typ mikro online půjček bychom měli využívat sporadicky, nikdy bychom ji neměli používat jako pravidelnou formu financování, protože úroky s ní spojené nejsou nijak zvlášť nízké.

Nejnovější články z magazínu online finance

Přečtěte si, co je nového