Doba splatnosti - jak zvolit datum splácení úvěru?

07.08.2018

Termín půjčování je neodmyslitelně spojen s pojetím nebankovních půjček. Většina z nás snadno dá definici termínu, což znamená maximální čas, který máme k vrácení vypůjčených peněz.

splácení úvěru
splácení úvěru

Věřitelé se snaží, aby nám datum splácení bylo pro nás nejvýhodnější. Kolik může být maximální doba půjčky? Nebo bychom měli půjčku splácet brzy a zbavit se finanční odpovědnosti?

Doba půjčky na splátky 

Úvěrové společnosti učiní úvěrovou dobu závislou na druhu půjček, které nabízejí. Kratší platební doba je typická pro půjčky do výplaty. V jejich případě musíme vrátit dluh do: 30, 45 nebo maximálně 60 dní.

Je úplně jiné, pokud jde o rychlou půjčku - zde můžeme počítat až 48 měsíců splácení! Jedná se o dostatečně dlouhou dobu, kdy lze dokonce rozdělit největší částku na splátky, která je vhodná pro rozpočet, a vyhnout se jakýmkoli výzvám nebo jiným důsledkům předčasných plateb.

86 měsíců je nejdelší doba půjčky, častěji se setkáváme s možností rozdělení dluhu na 24 nebo 36 splátek. Je to také velmi pohodlná možnost, která vám umožní nebát se nadměrným rozpočtem. Je vždy dobré si vybrat úvěry na dlouhou splátku?

Maximální doba půjčky - je nejlepší?

Je maximální doba půjčky vždy dobrou volbou? Můžeme sotva zaznamenat menší splátky. Pokud nastavíme opakované platby, úvěr se skutečně splácí sám. Nejdelší doba půjčky má však i své nevýhody. Splácení splátkového úvěru na dvanáct nebo několik měsíců namísto několika měsíců je spojeno
s delší dobou pro věřitele sbírat úroky.

V důsledku toho musíme vzít v úvahu vyšší náklady na úvěr. Zatímco v případě několikaměsíčního započtení nejsou rozdíly viditelné, v případě půjček na několik let (48 měsíců = 4 roky) - naše kapsa jistě pocítí. Proto bychom měli přijmout přiměřené rozhodnutí o době půjčky. Jak to udělat?

Co by se mělo řídit výběrem optimálního období splácení úvěru?

Analyzujte měsíční výdaje. V době půjčky se můžete vzdát několika malých potěšení a ty peníze vynaložíte na splátky?
Vezměte v úvahu další závazky, například hypotéku nebo kreditní kartu. Nemůžeme zanedbat žádné splacení a musíme najít peníze pro každou z nich.


Mějte na paměti nepředvídané náhodné události. Když se pračka rozpadne, budete muset koupit nový. Také musíte být připraveni na takové výdaje!

Při rozhodování o době půjčky musíme být jisti, která splátka bude schopna nést náš rozpočet. V opačném případě místo toho, abychom plánovali, na co budeme utrácet peníze, budeme mít obavy z výplaty dluhů.


Mohu požádat o prodloužení doby půjčky?

Namísto příliš dlouhého úvěrového období se můžeme také rozhodnout splácet úvěr na krátkou dobu. Důsledky pozdních plateb mohou být velmi nepříjemné - můžete požádat o prodloužení doby půjčky? Ano, refinancování úvěru vám umožňuje udržet pozitivní úvěrovou historii v regisrech a stále se těšít se z nabídky nebankovního sektoru bez komplikací.

Neměli bychom si vždy půjčit ve splátkách. Někdy bychom měli hledat peníze jiným způsobem, abychom se nedostali do finančních potíží. Měli bychom snížit fixní náklady, našli bychom lepší práci, během léta jsme se vyměnili z motocyklu. Způsob, jak se vyhnout problémům se splácením úvěru, se v některých případech neberou. Úvěr nám bude sloužit, pokud si to můžeme dovolit. Pak budeme mít možnost předem vyplatit půjčku!