Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?
Dotkne se růst inflace cen za půjčky?
V dnešní době sledujeme vysoký nárůst inflace a tím zdražování potravin i spotřebního materiálu. Jak se výška inflace dotkne půjček a zda vůbec je vůbec zdražování reálné je spíše spekulace.

Výška inflace totiž není relevantním důvodem pro zvyšování úroků za půjčky a úvěry. Samozřejmě, že se mohou najít finanční instituce, které by z navýšení úroků mohli přistoupit a to hlavně banky. Bude se to spíše ale týkat velkých úvěrů jako na bydlení či hypoték. Cena se však díky vyšší inflaci může dotknout různých poplatků za vedení účtů, výběry z bankomatů a podobně. Tento problém se týká také spíše jen bank.
Nebankovní půjčky by zdražit neměly
Co se týče zvyšování úrokové sazby u nebankovních společností, tak takový trend je málo pravděpodobný. Výjimky mohou tvořit nebankovní instituce, které poskytují své půjčky za velmi nízký úrok a to díky propojení na banky jako jsou sesterské společnosti bank, které se na našem trhu chovají jako nebankovní. Převážná většina nebankovních subjektů má však své úrokové sazby neměnné a jejich zvyšováním by je to mohlo spíše poškodit než přinést užitek.
Ne zvýšit ale zpřísnit
Následkem vyššího schodku ekonomiky a růstu inflace by však mohly být přísnější pravidla při schvalování půjček. Jelikož v krizi častokrát dochází ik samotnému zadlužování spotřebitelů, mohou nebankovní instituce pro ochranu svého kapitálu nastavit přísnější režim procesu dokládání bonity žadatele o půjčku. I toto je však stále v rovině spekulací a v současnosti nepozorujeme žádný extrémní trend zpřísňování pravidel.
Největším rizikem je fixace úroku na krátkou dobu
Pro spotřebitele by mohlo být při vysoké inflaci největším rizikem jejich úroková fixace u hypoték. Pokud klient má hypotéku s úrokem fixovaným na 5 let a tato lhůta mu končí, může se dostat do situace, že jeho splátka za hypotéku se zvýší. Výšku úroku hypotéky však kontroluje Česká národní banka a tak se zvyšování nedá ovlivnit samotnými bankami.
V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...
Co dělat, když ztratím kreditní kartu: Účinné kroky k minimalizaci škod a zabezpečení vašich financí
V tomto článku se zaměříme na to, co dělat, když ztratíte kreditní kartu. Poskytneme vám praktické kroky, které můžete podniknout, abyste minimalizovali škody a zabezpečili své finance.
Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.
Jak vydělat na Vintedu
Vinted je online platforma pro prodej, nákup a výměnu oblečení, bot a doplňků. Pokud se chystáte na Vinted vydělávat, zde je 10 kroků, které by vám mohly pomoci.
Jak můžete ušetřit za jídlo
Na potravinách můžete ušetřit několika způsoby. Důležité je, abyste neohrozili své zdraví a výživové potřeby. Zde najdete 10 tipů, jak ušetřit na potravinách.
Kompulzivní nakupování, známé také jako závislost na nakupování, je porucha kontroly impulzů charakterizovaná neodolatelnou touhou nakupovat, při níž ztrácíte kontrolu nad množstvím peněz nebo času, které za nákupy utratíte. Toto chování může vést k vážným finančním, emocionálním a sociálním problémům.
Co znamená repatriační let?
Repatriační let je let, který je organizován za účelem návratu občanů dané země zpět do jejich domovské země.