Naprostá většina dlužníků, kteří se rozhodnou převzít finanční závazek, předchází tomuto kroku důkladnou analýzou své finanční situace. Zvažují také různé možnosti, při kterých musí počítat s dočasným snížením příjmu. Co dělat v situaci, kdy se doposud pohodlné splátky staly vážným problémem? Na pomoc vám může přijít refinancování úvěru. Jak taková...
Dotkne se růst inflace cen za půjčky?
V dnešní době sledujeme vysoký nárůst inflace a tím zdražování potravin i spotřebního materiálu. Jak se výška inflace dotkne půjček a zda vůbec je vůbec zdražování reálné je spíše spekulace.

Výška inflace totiž není relevantním důvodem pro zvyšování úroků za půjčky a úvěry. Samozřejmě, že se mohou najít finanční instituce, které by z navýšení úroků mohli přistoupit a to hlavně banky. Bude se to spíše ale týkat velkých úvěrů jako na bydlení či hypoték. Cena se však díky vyšší inflaci může dotknout různých poplatků za vedení účtů, výběry z bankomatů a podobně. Tento problém se týká také spíše jen bank.
Nebankovní půjčky by zdražit neměly
Co se týče zvyšování úrokové sazby u nebankovních společností, tak takový trend je málo pravděpodobný. Výjimky mohou tvořit nebankovní instituce, které poskytují své půjčky za velmi nízký úrok a to díky propojení na banky jako jsou sesterské společnosti bank, které se na našem trhu chovají jako nebankovní. Převážná většina nebankovních subjektů má však své úrokové sazby neměnné a jejich zvyšováním by je to mohlo spíše poškodit než přinést užitek.
Ne zvýšit ale zpřísnit
Následkem vyššího schodku ekonomiky a růstu inflace by však mohly být přísnější pravidla při schvalování půjček. Jelikož v krizi častokrát dochází ik samotnému zadlužování spotřebitelů, mohou nebankovní instituce pro ochranu svého kapitálu nastavit přísnější režim procesu dokládání bonity žadatele o půjčku. I toto je však stále v rovině spekulací a v současnosti nepozorujeme žádný extrémní trend zpřísňování pravidel.
Největším rizikem je fixace úroku na krátkou dobu
Pro spotřebitele by mohlo být při vysoké inflaci největším rizikem jejich úroková fixace u hypoték. Pokud klient má hypotéku s úrokem fixovaným na 5 let a tato lhůta mu končí, může se dostat do situace, že jeho splátka za hypotéku se zvýší. Výšku úroku hypotéky však kontroluje Česká národní banka a tak se zvyšování nedá ovlivnit samotnými bankami.
Kdo půjčí zadluženým?
Stabilní finanční situace osoby, která žádá o půjčku, je nepochybně jedním z nejdůležitějších kritérií úspěšné žádosti. Bohužel, lidé se špatnou úvěrovou historií nemohou počítat s okamžitou půjčkou od bank a většiny úvěrových společností.
Potřebujete rychle získat další peníze, ale banky nebo úvěrové společnosti vás již několikrát odmítly? Příčinou může být několik faktorů.
Máte hodně dluhů a nevíte si rady jak to všechno zvládnout? Potřebovali byste někde získat další půjčky a máte obavy, aby vám vaše dluhy nepřerostly přes hlavu? Pak by vás mohla zajímat konsolidace půjček bez registru. Díky této skvělé finanční službě můžete snadno a rychle snížit svoje splátky současných půjček a dost možná si i vypůjčit nějaké...
Od smlouvy o půjčce můžete odstoupit do 14 dnů od jejího uzavření. Zákazník z tohoto důvodu nenese žádné finanční důsledky, ale musí okamžitě vrátit peníze získané ze závazku spolu s naběhlými úroky za období, kdy byly k dispozici. Jak v praxi odstoupit od smlouvy o půjčce nebo úvěru?
Ruská centrální banka se rozhodla neobnovit obchodování na moskevské burze, a to pravděpodobně ze strachu tvrdého pádu až na samotné dno, a to až do 18. března 2022.
Dekret z dnešního dne amerického prezidenta Joea Bidena také umožní v budoucnu uvalit omezení na investice do jakéhokoli odvětví ruské ekonomiky, uvedl na tiskové zprávě Bílý dům.
Jedna z největších amerických bank, JP Morgan Chase, omezuje obchodní aktivity v Rusku z důvodu války na Ukrajině. Informovala o tom ve čtvrtek CNBC s odvoláním na prohlášení samotné banky.