Jak na novomanželské půjčky

30.10.2018

Na trhu úvěrových produktů najdete i další typ půjčky, který je tentokrát určen pro mladé manželské páry.

Novomanželský půjčky byly vytvořeny jako součást sociálního balíčku vlády, a mají pomoci mladým rodinám postavit se na nohy a pořídit si věci potřebné na společný život. S Novomanželské půjčkou můžete získat až 2 000 000 Kč s sazbou sníženou 1,75% p.a.


Se začátkem společného života manželského páru jsou spojeny mnohé náklady. Často si musí novomanželé nějakým způsobem pořídit vlastní bydlení, které si mohou buď koupit nebo pronajmout. V obou případech však není nákup či pronájem nemovitosti jediným nákladem. Nový byt je třeba vybavit nábytkem či spotřebiči. Rovněž mohou manželem vznikat velké náklady spojené s těhotenstvím a výchovou svého dítěte.

Novomanželský půjčky jsou půjčky určeny pro manželské páry, z nichž obě osoby ještě nepřekročili věk 35 let. Rovněž je nutné, aby bylo manželství nové, kvůli čemuž je zde podmínka maximálního trvání manželství v době žádání na půjčku, které nemůže být delší než 2 roky. Jakmile je manželský pár oddán déle než 2 roky nebo je alespoň jeden z manželů starší než 35 let, nárok na Novomanželský půjčku zaniká.

Další podmínkou pro získání mladomanželské půjčky je společný příjem manželů. Tyto půjčky jsou totiž poskytovány pouze manželským párům. Je důležité poznamenat, že se posuzuje společný příjem a na jednotlivých příjmech nezáleží.

Mladomanželské půjčka je vlastně spotřební úvěr s maximální výškou
2000 000 Kč, který můžete použít na cokoliv. Úroky jsou sníženy o 1,75%. Pokud si potřebujete na začátku svého společného života půjčit peníze, úrokový bonus v takové vysoké míře vám rozhodně pomůže a půjčka bude levnější a výhodnější.