Jak se platí výživné

07.07.2022

Vyživovací povinnost je povinná, pokud existuje zákonná povinnost poskytovat výživné. Výživné je obvykle stanoveno zákonem v případech, kdy vyživujete vlastní nezletilé děti, nezaopatřeného rozvedeného manžela, rodiče, který je v hmotné nouzi, a v některých dalších případech. Výživné obvykle začíná platit po uzavření dohody nebo po vydání soudního rozhodnutí. Nejběžnější je placení výživného na nezletilé dítě na základě soudního rozhodnutí. Délka vyplácení výživného závisí na věku dětí a na tom, zda děti navštěvují denní studium.

Jak se platí výživné
Jak se platí výživné

Výplata výživného po dosažení věku 18 let

Výplata výživného po dosažení věku 18 let se předpokládá v případech, kdy dítě pravidelně navštěvuje školu, není registrováno jako nezaměstnané a není zaměstnáno. V takovém případě může být výživné vypláceno po dosažení věku 18 let pouze do doby, než dítě dokončí střední nebo vysokoškolské vzdělání. To však nemůže trvat neomezeně dlouho, neboť po dosažení věku 26 let se výživné přestává vyplácet.

Jak dlouho se platí výživné

Doba, po kterou je výživné splatné, závisí především na tom, kdo výživné potřebuje, a na samotném právním základu. V případě výživného pro vyživovaného manžela je jasné, do kdy je výživné splatné. Nejde o to, do kterého roku je výživné splatné, ale o to, že když rozvedený manžel získá vlastní majetek nebo příjem nebo když uzavře nové manželství nebo nové partnerství, nárok na výživné zaniká. Otázka - do kdy má být výživné placeno - se bude týkat pouze dětí, neboť platí věková hranice 18 let, ale při splnění zvláštních podmínek to může být až 26 let. Nezapomeňte však, že do 18 let věku dítěte musí být výživné vypláceno druhému rodiči, ale po dovršení 18 roku života toto výživné již přísluší dítěti a vyplácí se přímo jemu.

Žádost o ukončení výživného

Žádost o ukončení výživného je dokument, který musí osoba povinná platit výživné předložit v případech, kdy již neexistují zákonné podmínky pro placení výživného. To se týká platby výživného na zletilé dítě nebo na dítě, které nastoupilo do zaměstnání, ukončilo denní studium, uzavřelo manželství atd. Žádost o ukončení výplaty výživného se podává rovněž v případě, že zaniknou zákonné podmínky pro vyživovaného manžela. Rozsah pozastavení výživného závisí na tom, zda se vyživovaný manžel znovu ožení nebo získá vlastní příjem či majetek. S tím, jak napsat příkaz k ukončení výživného, vám nejlépe poradí advokát pro rodinné právo.

Kuvajtský dinár, označovaný jako KWD, je měna používaná v Kuvajtu, malém bohatém arabském emirátu na pobřeží Perského zálivu. Jeho historie i současnost jsou úzce spjaty s bohatstvím a stabilitou země, která se stala významným hospodářským centrem Blízkého východu. V tomto článku se podíváme na vznik, vývoj a současný stav kuvajtského dináru.

Polský zlotý, oficiální měna Polska, má své kořeny ve 14. století, kdy byl zaveden za vlády Kazimíra III. Velikého. Původně se jednalo o zlatou minci zvanou zlote złote, což znamená "zlatý zlat". Tento název byl odvozen od polského slova "złoty", které znamená "zlatý". Ve středověkém Polsku byly používány také stříbrné a měděné mince pro obchod a...

V dnešní době, kdy rychlá móda vybízí k neustálému nakupování oblečení, je důležité naučit se, jak ušetřit peníze a zároveň najít kvalitní kousky, které vydrží déle. Následující rady a tipy vám pomohou při nakupování oblečení ušetřit peníze a zároveň investovat do lepší kvality.

Obchodování s klouzavými průměry (Moving Averages) je oblíbená technika technické analýzy grafů, která se používá k identifikaci trendů a potenciálních míst vstupu nebo výstupu z trhu. Klouzavé průměry jsou vyjádřeny ve formě čáry, která se na grafu pohybuje spolu s cenou a pomáhá vyhlazovat cenové výkyvy, čímž poskytuje lepší přehled o celkovém...

TIP PRO VÁS:

Máte záznam v registru dlužníků? Tak pak pro vás je určen finanční produkt: "půjčka bez nahlížení do registru a solusu". Získat ji můžete během krátké chvíle a to prostřednictvím online žádosti. Požádejte si ještě dnes.