Jak vyplatit starou půjčku novou

27.07.2020

Výplata staré půjčky nebo úvěru může přinést spotřebitelům výhodnější úrok. Půjčky si můžete nechat vyplatit kdykoliv. Stačí si najít výhodnější nabídku.

V dnešní době už nemusí spotřebitel proplácet hodně na úrocích. Pokud se vám zdá vaše půjčka velmi drahá, jednoduše ji předčasně Vyplaťte novou a levnější půjčkou. Některý to nazývají konsolidace a jiní refinancování. Půjčku si však můžete nechat předčasně splatit i klasickým úvěrem.

Jak na vyplacení půjčky

V první řadě je třeba najít si půjčku, která bude levnější než ta stávající. Chcete-li nižší splátku, tak potom zvolte delší dobu splatnosti. Půjčku si nechte schválit a vyplatit.

Druhým krokem bude žádost u původní půjčky o předčasné splacení. Žádost můžete podat elektronicky, písemně nebo přes telefon. Každá úvěrová společnost vám musí umožnit takové předčasné splacení a to za podmínek a směrnic, které jsou v zákoně. Toho se týká i maximální poplatek za předčasné splacení, který nemůže být vyšší než stanovuje zákon. Více informací).


Posledním krokem je už samotné vyplacení staré půjčky novou. Při takovém vyplacení můžete ušetřit i desítky tisíc korun, které byste při současné půjčce přeplatili. Vaši stávající půjčku si samozřejmě můžete vyplatit i půjčkou, kterou získáte prostřednictvím našeho finančního portálu.