Jak vysvětlit dítěti, že musíte jít do práce?

18.12.2022

Děti mají tisíc otázek typu: "Kde budeš, až budu ve školce nebo ve škole?". "Proč chodíte každý den do práce a co tam děláte?" Vysvětlete dítěti včas, co děláte za peníze a jaké je vaše povolání.

Jít do práce
Jít do práce

Jak svému dítěti vysvětlíte, proč chodíte do práce a co je to povolání?

1. Mluvte o tom, že musíte pracovat za peníze

Když se vás dítě zeptá, proč chodíte do práce, vysvětlete mu, že jste se s nadřízeným dohodli, že za svou práci dostanete určitou částku peněz.

Takto platíte za dům, ve kterém bydlíte, kupujete si jídlo a plníte přání všech členů rodiny. Nechte ho jít s vámi do obchodu, aby viděl, jak nakupujete potraviny a platíte za ně u pokladny. Nezapomeňte mu vysvětlit, jak funguje bankomat. Některé děti si myslí, že bankomat lidem pouze vydává peníze.

Pokud je to možné, domluvte se v práci, kdy by vás dítě mohlo navštívit. Ukažte jim, kde jste a co děláte.

2. Mluvte o výhodách práce

Peníze nejsou jediným důvodem, proč pracujeme. I když vaše práce není vaší vášní, chození do práce vám dává hodně. Poznáváte nové lidi, přispíváte k rozvoji komunity a práce je pro vás výzvou a odměnou.

Promluvte si s dítětem o poslání společnosti, ve které pracujete. Možná pracujete ve zdravotnictví, tak dítěti vysvětlete, že zachraňujete životy a léčíte nemocné. Pokud jste popeláři, řekněte dítěti, že posláním firmy je udržovat čisté prostředí, ve kterém se všichni cítíme dobře.

3. Popište dítěti, co děláte v práci

Definice toho, co je práce, se liší, protože každý z nás má jinou profesi a práci. Vyprávějte svému dítěti zajímavým způsobem, co děláte osm hodin denně, když nejste doma. Pokud je to možné, vezměte ho s sebou na pracoviště.

Mluvte o úkolech, které děláte, a o tom, čím se vaše společnost zabývá. Některé úlohy se vysvětlují snadněji, jiné vyžadují více času a pokud někdy pracujete z domova, ukažte dítěti, co děláte.

4. Vysvětlete dítěti pracovní dobu

Vysvětlete dítěti, že musíte dodržovat pracovní rozvrh. Začněte tím, že vysvětlíte, kdo sestavuje rozvrh a proč je takový, jaký je. Například proč jeden týden pracujete dopoledne a druhý odpoledne. Proč musíte pracovat v noci? Také jim řekněte, co je pro vás lepší a proč nemůže být všechno tak, jak chcete.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.