Jak vysvětlit dítěti, že musíte jít do práce?

18.12.2022

Děti mají tisíc otázek typu: "Kde budeš, až budu ve školce nebo ve škole?". "Proč chodíte každý den do práce a co tam děláte?" Vysvětlete dítěti včas, co děláte za peníze a jaké je vaše povolání.

Jít do práce
Jít do práce

Jak svému dítěti vysvětlíte, proč chodíte do práce a co je to povolání?

1. Mluvte o tom, že musíte pracovat za peníze

Když se vás dítě zeptá, proč chodíte do práce, vysvětlete mu, že jste se s nadřízeným dohodli, že za svou práci dostanete určitou částku peněz.

Takto platíte za dům, ve kterém bydlíte, kupujete si jídlo a plníte přání všech členů rodiny. Nechte ho jít s vámi do obchodu, aby viděl, jak nakupujete potraviny a platíte za ně u pokladny. Nezapomeňte mu vysvětlit, jak funguje bankomat. Některé děti si myslí, že bankomat lidem pouze vydává peníze.

Pokud je to možné, domluvte se v práci, kdy by vás dítě mohlo navštívit. Ukažte jim, kde jste a co děláte.

2. Mluvte o výhodách práce

Peníze nejsou jediným důvodem, proč pracujeme. I když vaše práce není vaší vášní, chození do práce vám dává hodně. Poznáváte nové lidi, přispíváte k rozvoji komunity a práce je pro vás výzvou a odměnou.

Promluvte si s dítětem o poslání společnosti, ve které pracujete. Možná pracujete ve zdravotnictví, tak dítěti vysvětlete, že zachraňujete životy a léčíte nemocné. Pokud jste popeláři, řekněte dítěti, že posláním firmy je udržovat čisté prostředí, ve kterém se všichni cítíme dobře.

3. Popište dítěti, co děláte v práci

Definice toho, co je práce, se liší, protože každý z nás má jinou profesi a práci. Vyprávějte svému dítěti zajímavým způsobem, co děláte osm hodin denně, když nejste doma. Pokud je to možné, vezměte ho s sebou na pracoviště.

Mluvte o úkolech, které děláte, a o tom, čím se vaše společnost zabývá. Některé úlohy se vysvětlují snadněji, jiné vyžadují více času a pokud někdy pracujete z domova, ukažte dítěti, co děláte.

4. Vysvětlete dítěti pracovní dobu

Vysvětlete dítěti, že musíte dodržovat pracovní rozvrh. Začněte tím, že vysvětlíte, kdo sestavuje rozvrh a proč je takový, jaký je. Například proč jeden týden pracujete dopoledne a druhý odpoledne. Proč musíte pracovat v noci? Také jim řekněte, co je pro vás lepší a proč nemůže být všechno tak, jak chcete.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Obchodování CFD (Contract for Difference) je forma finančního obchodování, která umožňuje spekulovat na cenové rozdíly finančních nástrojů, jako jsou akcie, komodity, indexy nebo měnové páry, aniž byste tato aktiva fyzicky vlastnili.

Devizový trh (známý také jako forexový trh, nebo měnový trh) je globální decentralizovaný trh, na kterém se obchoduje s měnami. Tento trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě s denním objemem obchodů přesahujícím 6 bilionů amerických dolarů. Na devizovém trhu se nakupují a prodávají měny za účelem spekulace, zajištění nebo...

Variabilní a fixní úrokové sazby jsou dva typy úrokových sazeb používaných u úvěrů a půjček. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, jakým jsou tyto úrokové sazby stanoveny a jak se mohou v průběhu trvání půjčky nebo úvěru měnit.

Refinancování je proces, při kterém osoba nebo společnost získá nový úvěr na splacení stávajícího dluhu, často za lepších podmínek než původní úvěr. Cílem refinancování je získat výhodnější podmínky, například nižší úrokové sazby, kratší nebo delší dobu splácení, změnu typu úvěru nebo zlepšení finanční situace.