Jako zaplatíte splátku za půjčku když jste na dovolené v zahraničí

29.06.2019

Plánujete dovolenou v zahraničí ale bojíte se toho, že nebudete moci naplnit vlastní finanční závazky? Potřebujete zaplatit splátky za půjčky a jiné poplatky? Prozradíme vám, jak na to.

V případě, že plánujete dovolenou v zahraničí a jste vlastníkem bankovního účtu s aktivním internetbankingem, tak si nemusíte dělat žádné starosti. Svou úhradu splátek za půjčky a jiné finanční závazky lze realizovat i ze zahraničí a to zadáním příkazu k úhradě. Stačí se přihlásit se svého internetbankingu a zadat platební příkaz. Fakt, že se nacházíte v zahraničí (platí to pro celý svět), neovlivňuje žádným způsobem operace s internetbanginkom a nemá to ani vliv na poplatky za transakce, které jsou stejné jako kdybyste platební příkaz zadávali doma v ČR.

Poznámka: Pozor! Ammado nedoporučuje přihlašovat se na internetbanking z takzvaných WIFI FREE ZONE. Taková síť totiž může být napadena hackerem nebo dokonce jím provozována.

V případě, že nemáte službu internetbanking aktivní, můžete své splátky a jiné závazky uhradit i zadáním trvalého příkazu ve vaší bance. Samozřejmostí je, že takový trvalý příkaz si můžete po návratu z dovolené jednoduše zrušit. Trvalý příkaz k úhradě splátky si nastavíte i osobně a to na kterékoliv pobočce vaší banky.

Poznámka: Při zadávání trvalého příkazu mohou být účtovány poplatky za tuto službu. Výši poplatku určuje vaše banka.

Dalším možným řešením je odklad splátky, o který můžete požádat. Každá banka a nebankovní společnost, která je skutečně férová, musí v takovém případě odklad splátky udělit a to bezplatně. O odklad splátky můžete požádat telefonicky i osobně, na kterékoliv pobočce.

Posledním možným řešením je odeslání splátky prostřednictvím zahraniční banky, či pošty. Tuto možnost ale nedoporučujeme. Platba přicházející ze zahraničí nemusí být garantována nebo nesprávné napařovaná. Vždy je lepší posílat finanční prostředky z účtu vedeného na v ČR.

Tip od Ammado

Abyste předešli zbytečnému nedorozumění a následné sankci za prodlení nebo ztracenou splátku, o pomoc můžete požádat své blízké, který za vás splátku uhradí vkladem na účet v bance. V tomto případě bude postačovat, pokud k platbě přiloží váš variabilní symbol tak, aby nebankovní společnost mohla správně splátku připsat k vám.