Jaký potřebuji příjem na půjčku

24.10.2018

Velmi často se setkáváme od vás, našich klientů, s dotazem, jaký je potřeba příjem k dosažení půjčky. I proto jsme se dnes rozhodli, že vám tuto důležitou otázku zodpovíme.

Předně je třeba si uvědomit, že jiné podmínky budou platit při žádosti o půjčku před výplatou a zcela odlišné pak pro bankovní a nebankovní půjčky, případně P2P půjčku.


Všeobecně je dokladování na krátkodobou půjčku před výplatou nejmenší. Na váš příjem zde budou kladeny nejnižší nároky, avšak většina společností požaduje, abyste alespoň minimálním pravidelným příjmem disponoval.
V zásadě při veškerých větších spotřebních půjčkách je posuzována vaše úvěruschopnost. Společnost posoudí, zda ze své výplaty po odečtení veškerých nákladů vám zbyde dostatek finančních prostředků, aby váš případný nový závazek mohl být bez problémů plněn. Do těchto pravidelných plateb se zahrnuje vše, co musíte pravidelně každý měsíc hradit. Jedná se o vyživovací povinnost vůči nezletilým osobám, náklady za bydlení a služby s tím spojené, telekomunikační služby, vaše stávající závazky a náklady na stravu a ostatní běžné výdaje.


Zkuste si od své výplaty veškeré vyjmenované položky odečíst a pokud vám z výsledné sumy zbyde nejen na samotnou splátku, ale i něco navíc, pak by vám úvěr neměl při udržení současné situace negativně ovlivnit vaši životní úroveň. 


V případě, že vám dostatečný příjem na pokrytí splátky nezbývá, nabízí se řešení pomocí spolužadatele- tím může být váš partner, rodina, ale i kdokoliv jiný, kdo vám věří natolik, že se za vás zaručí i svými finančními prostředky. Pro věřitele se tím značně snižuje riziko a tak jsou mnohdy i nízkopříjmové skupiny obyvatel schopni dosáhnout na požadovanou finanční sumu.
Při každé žádosti o úvěr doporučujeme, abyste o své finanční situaci a nákladech nelhali ani je nijak neupravovali, chráníte tím zejména sami sebe.