Lup podvodníka našel bezdomovec, který ho nehodlal vrátit

09.06.2018

Šťastný den měl 58 letý bezdomovec Tomáš R., který v sobotu našel úplnou náhodou tašku plnou peněz. Miroslav Š., úvěrový podvodník, nepočítal s tím, že mu "rybník vypálí" někdo druhý.

V kronice kuriózních případů bychom našli i příběh bezdomovce Tomáše, který v tašce ukryté v odpadní šachtě našel 1 200 000 Kč. Tyto peníze tam schoval obviněný Miroslav, který je získal podvodným jednáním. Zarážející je, jak snadno se k penězům dostal. Podle samotné výpovědi obviněného, ​​to byla nejjednodušší věc v jeho životě.

"Peníze jsem získal jednoduše. Na internetu přes vyhledávač Google jsem našel finanční portál Ammadopujcky.cz, na kterém se nacházejí téměř všechny půjčky (úvěrové společnosti, pozn. redaktora) Vyplnil jsem všechny formuláře, které jsem tam našel, no a pak mi už postupně chodily peníze na účet. Sám jsem nečekal, že to takto snadno půjde "

Konstatoval obviněný Miroslav na margo toho, že uvedl některé blíže nespecifikované úvěrové společnosti v omyl.

"Bál jsem se peníze nechat na bankovním účtu. Myslel jsem, že mi na to hned přijdou a účet mi zablokují tak jsem je vybral a schoval do odpadní šachty hned za domem. "

Bezdomovec Tomáš svůj nález poctivě neohlásil a začal si velkodušně užívat luxus, po kterém velmi snil. Do rukou zákona se dostal až poté, co skončil
v nemocnici s otravou alkoholem. Při kontrole osobních věcí u něj lékaři našli 650 000 Kč a tak ihned zalarmovali policii.

"Seru já na to, abych ty peníze vracel! Snad i blázna napadne, že ten, kdo vyhodí do odpadní šachty 1 200 000 Kč, je asi nepotřebuje. Rozdíl je ztratit a vyhodit "

Rozčiloval se bezdomovec Tomáš, když mu bylo oznámeno, že za jeho konání může být potrestán.


Za úvěrový podvod hrozí Miroslavu až 8 let vězení a bezdomovec Tomáš vyvázne pravděpodobně s podmínkou.