Na co neutrácet peníze vezmete-li si půjčku do výplaty

02.01.2023

Na internetu najdete spoustu rad, jak a na co můžete půjčky do výplaty využít. V mnoha příspěvcích na toto téma najdete všechny podrobnosti o částkách, dobách splácení a úrokových sazbách. Možná budete moci porovnat finanční produkty všech oblíbených úvěrových společností a rozhodnout se, na kterou z nich se obrátit.

Půjčka do výplaty
Půjčka do výplaty

Pokud však jde o to, na co byste si neměli brát půjčku do výplaty, rady ostatních na internetu lze spočítat na prstech jedné ruky. A impulzivní a neuvážené rozhodnutí požádat o půjčku do výplaty může mít později dost nepříjemné následky.

Nechtějte peníze, abyste je půjčili

Jedním z nejhorších rozhodnutí, které můžete udělat, je vzít si půjčku do výplaty, abyste pomohli příbuznému nebo příteli. Než si řeknete, že svým příbuzným věříte a že vás nezklamou, řekneme vám, že podle statistik je pravděpodobnost, že dostanete své peníze zpět, velmi minimální a téměř stejná jako pravděpodobnost, že přijdete o peníze i o přítele.

Když vás tedy příbuzný nebo přítel požádá, abyste si pro něj vzali půjčku do výplaty, velmi dobře si rozmyslete, zda jste ochotni splácet půjčku za jinou osobu a spoléhat se pouze na vaše dlouholeté přátelství a její slib, že vám půjčku vrátí.

Neberte si půjčky na nákup zboží a služeb, které pro vás nejsou nezbytné

Využívání půjček do výplaty k nákupu drahých věcí a služeb je poměrně častým rozhodnutím, zejména mezi mladšími klienty úvěrových společností. Velký počet lidí mladších 30 let se uchyluje k půjčkám do výplaty v touze po nejnovějším modelu telefonu nebo notebooku, aniž by brali v úvahu skutečnost, že tento typ půjčky musí být splacen velmi rychle a za vyšší než standardní úrokové sazby.

Pokud se nechcete dostat do nemožnosti splácet úvěr nebo do dluhové pasti, než se rozhodnete vzít si na takový nákup půjčku, udělejte krok zpět a dobře si rozmyslete, zda tak drahou věc opravdu potřebujete právě teď, nebo můžete počkat ještě několik měsíců, až cena požadovaného výrobku klesne a vy budete mít našetřené peníze na jeho koupi, aniž byste žádali o půjčku a dále zatěžovali svůj rozpočet.

Nefinancujte své podnikání půjčkami do výplaty

Pokud jste se rozhodli začít podnikat, není příliš dobrý nápad financovat jej půjčkou do výplaty. Protože na jedné straně vaše firma potřebuje větší sumu peněz, kterou vám společnosti poskytující půjčky do výplaty mohou poskytnout jen stěží, a na druhé straně, abyste mohli využít podnikatelský úvěr, měl by být dlouhodobý a s nižšími úrokovými sazbami.

Půjčky do výplaty nejsou určeny k financování podnikatelských projektů, ale k tomu, aby vám pomohly, pokud nutně potřebujete další finanční prostředky.

Nepoužívejte půjčky do výplaty na dofinancování koupě domu

Stejně jako nejsou půjčky do výplaty vhodné pro financování podnikání, nejsou vhodné ani pro poskytnutí dodatečných prostředků na koupi domu. Důvody jsou opět stejné - půjčky do výplaty jsou dostupné na relativně krátkou dobu splatnosti a jejich úrokové sazby jsou vyšší než u půjček na bydlení nebo rekonstrukci.

Půjčky do výplaty jsou nevhodné pro obchodování s akciemi, zlatem, ropou nebo jinými vysoce rizikovými deriváty na burzách a obchodních platformách.

Obchodování na rychlé směnárně je jako hraní na automatech nebo loterie. Někdy můžete vyhrát, ale pravděpodobnost prohry je mnohem vyšší. Statistiky ukazují, že 90 % neprofesionálních obchodníků přijde o peníze, které investovali na burze. A když peníze nejsou vaše a vzali jste si půjčku do výplaty, situace se ještě zhorší. To platí i pro různé peněžní hry a loterie.

Pokud tedy nemáte vlastní volnou hotovost, je lepší nechat obchodování s akciemi na lepší časy, až ji budete mít.

Nepoužívejte půjčku do výplaty k refinancování jiné rychlé půjčky

Ano, víme, že refinancování půjček je v posledních letech velmi populární, ale pravděpodobnost, že se dostanete do věčné dluhové spirály, je poměrně vysoká. Proto si své rozhodnutí před refinancováním úvěru dobře rozmyslete. Pečlivě si prostudujte své možnosti a zvažte, zda by nebylo lepší si ještě trochu utáhnout opasek, splatit půjčku a pak si v případě potřeby vzít novou, než refinancovat starou půjčku.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového


Naštěstí existuje několik míst, kde si můžete půjčit peníze bez úroků. Je však důležité být opatrný a pečlivě si přečíst všechny podmínky, protože někdy mohou být "bezúročné půjčky" spojeny s poplatky nebo sankcemi za pozdní splacení. Zde vám přinášíme několik možností.

Při výběru nejvhodnější půjčky je důležité porovnat různé možnosti, zkontrolovat všechny poplatky a podmínky a zvážit, jak půjčka zapadá do vašich dlouhodobých finančních plánů. Je také dobré poradit se s finančním poradcem.

Úvěr na splátky, známý také jako splátkový úvěr nebo půjčka na splátky, je typ úvěru, který si dlužník bere s dohodnutým splátkovým kalendářem. Tyto splátky jsou obvykle stanoveny v pravidelných měsíčních intervalech.

Kuvajtský dinár, označovaný jako KWD, je měna používaná v Kuvajtu, malém bohatém arabském emirátu na pobřeží Perského zálivu. Jeho historie i současnost jsou úzce spjaty s bohatstvím a stabilitou země, která se stala významným hospodářským centrem Blízkého východu. V tomto článku se podíváme na vznik, vývoj a současný stav kuvajtského dináru.