Nebankovní půjčky mohou časech koronaviru pomoci, ale ...

13.04.2020

Pro množství klientů jsou v dnešních časech nebankovní půjčky pomocí. Zaměstnanci, kteří zůstávají doma za 60% mzdy totiž potřebují finance, které jim chybí. Na co si dát ale pozor a kdy si raději nepůjčovat?

Když nebankovní půjčka může pomoci.

Snížení výplaty o celých 40% přináší množství lidí vrásky na tváři. Výdaje na stravu se přitom rapidně zvyšují. Jelikož spotřebitelé tráví hodně času ve svých příbytcích a děti nechodí do školy, zvyšují se náklady na život a to hlavně za potraviny a drogerii. Právě z těchto důvodů se mohou dostat spotřebitelé do situace, kdy musí sáhnout po nebankovní půjčce.

Kdy si raději nepůjčí

Spotřebitel by si neměl půjčovat pokud nemá dostatek volných finančních zdrojů na pokrytí splátky. Stejně by si neměl půjčovat na věci nebo spotřební zboží, které nepřináší prioritně užitek ale spíše "pouze" radost jako například na herní konzole, mobilní telefony pro děti, či módní doplňky. Nebankovní půjčky na takové zboží by měly být odloženy minimálně do doby, kdy koronavirus pomine.

Raději delší splatnost a předčasné splacení

V případě pokud již rozhodne spotřebitel sáhnout po nebankovní půjčce, měl by a to i v případě, že má dostatek volných finančních zdrojů na pokrytí vyšší splátky sáhnout po té nižší. Tu dosáhne tak, že si dobu splatnosti dohodne na maximální možný termín. Jelikož v momentální situaci nedokáže nikdo předpokládat jaké ekonomické následky koronavirus přinese, je lepší počítat s horším a v případě lepšího výsledku pak půjčku předčasně splatit pomocí mimořádných splátek. Předčasné splacení půjčky nabízí již téměř každá nebankovní společnost.

Sekce článku: Nebankovní magazín. Autor: Ammado Půjčka. Vydavatel článku: Ammado Finance.

Upozornění o ochraně autorských práv: Na tento článek se vztahuje atorské právo "sdílej ale se zdrojem. Článek je možné šířit dále ale jen za předpokladu zveřejnění zdroje pod článkem. (Zdroj článku: https://www.ammadopujcky.cz/l/nebankovni-pujcky-mohou-casech-koronaviru-pomoci-ale/ ).