POLICIE VARUJE - POZOR NA PODVOD S PŮJČKAMI

21.06.2018

Na Slovensko a do České republiky přichází nový podvod s půjčkami. Varujeme proto všechny naše zákazníky, aby nekontaktovali webové stránky: www.totalpujcka.com a www.creditpujcka.com

PODVOD S PŮJČKAMI
PODVOD S PŮJČKAMI

Jedná se o klasický podvod, kdy od žadatelů půjček požadují zálohy dopředu s různými dobře promyšlenými důvody. Za podvodem stojí údajně firma: Finance C. GmbH ze Švýcarska. No to, zda tato firma skutečně existuje, je sporné. Webové stránky podvodné společnosti jsou psané v čisté češtině bez zjevných chyb, což může napovědět o českém nebo slovenském pozadí. Na podvod už upozorňuje i Slovenská policie, která odkrývá pozadí podvodného jednání. Jak uvádí policie jde o dobře rafinovaný postup, kdy podvedený podvede podvedeného a pošle skutečnému podvodníkovi peníze prostřednictvím virtuální měny.

Jak podvod probíhá?

Neznámí podvodníci nabízejí prostřednictvím webové stránky www.knollwalters.com (KNOLL & WALTERS) práci finančního manažera pro Českou a Slovenskou republiku. Právě tento nic netušící "nový finanční manažer" má za úkol vybrat finanční prostředky od žadatele půjčky, které následně odešle podvodníkům přes Kryptobankomat. Každý žadatel o půjčku musí zaplatit poplatek ve výši 250 EUR.

Na policii se už přihlásilo minimálně 90 lidí, kteří byli poškozeni. Velkou pravděpodobností se toto číslo, bohužel, ještě zmnohonásobí.
Podle záznamů WHOIS jsou úvěrové domény registrovány anonymně. Nemají žádnou historii, což komplikuje dopadení podvodníků. Jediná stopa k jejich odhalení může vést prostřednictvím domény www.123contactform.com, přes kterou používají podvodníci registrační formuláře. Internetová služba 123contactform.com má své služby zpoplatněny a tak pomocí platby za tyto služby by mohla policie zjistit identitu skutečných pachatelů i jejich registrační IP adresy. Stejně může policie požádat o součinnost video službu YouTube, na níž mají podvodníci zveřejněny vysokomanipulační video.

Ammado.sk varuje všechny klienty aby nikdy neplatili žádné poplatky předem. Vždy se totiž jedná o podvod. Nedejte se nalákat na krásné obrázky a extrémně nízké úroky.

Podvod v plném proudu funguje i na Slovensku. Stejný postup, stejné metody.
Podvodné webové stránky se nacházejí na adrese: www.hotovostnapozicka.com a www.pozickaokamzite.com

Při pohledu na zdrojový kód webových stránek přijdeme na to, že podvodníci využívají služeb www.wix.com. Nejde tedy zřejmě o šikovnýé programátory, ale spíše amatéry. Prostřednictvím těchto služeb si vytvoříte stránky za 5 minut. Pro policii může být i toto výhodou. Wix.com je mezinárodní společnost, podnikající po celém světě a za její služby se platí výhradně elektronickou formou t.j. platební kartou.

Podvodníci stále pokračují v trestné činnosti. Ammado mapuje jejich trestnou činnost. Článek budeme pravidelně aktualizovat.