Půjčka, na kterou se vám poskládají obyčejní lidé, je dobrou investicí

20.01.2019

21. století přineslo kromě vymožeností jako sdílené bydlení nebo sdílený taxík i novinku v půjčování. Pokud vás již omrzely úroky na vašich termínovaných vkladech, zvažte investici do P2P půjček. V České republice jich totiž funguje mnoho.

P2P
P2P

Rovný s rovným aneb lidé lidem

Přesně toto znamená označení P2P. Na jedné straně jsou ti, kteří si potřebují půjčit a na straně druhé drobní investoři, kteří se na půjčky skládají. Namísto toho, aby výnosy shrábla banka, tak může téměř všechno připadnout investorům. Výhodou je, že i ten, kdo půjčku čerpá, ji může dostat levnější oproti jiným nebankovním subjektům.

Sdílená půjčka

Toto označení vystihuje to, o co ve skutečnosti jde. Každý jeden člověk se může stát drobným investorem a sdílet tak své peníze za úplatu. Platforma, která se stará o provoz takového půjčkového tržiště, dohlíží na bezpečnost a zajišťuje celý právní servis. Na oplátku si bere symbolickou provizi, která se započítá do konečného úroku dlužníkovi. Pokud tedy máte peníze navíc nebo prostě chcete, aby se vám lépe zhodnocovaly, investujte do P2P projektů.

Investice nemusí být velká

Pokud patříte do skupiny opatrných investorů, tak nemusíte mít obavy. Investovaná částka může být ve stovkách Kč. Samozřejmě vždy záleží na platformě, ale obvykle mají možnost investoři investovat i symbolické částky.

Půjčka P2P a její výhody

Pokud uvažujete o tom, že byste si vzali půjčku od P2P platformy, máme pro vás dobrou zprávu. Půjčky P2P se schvalují mnohem jednoduššeji, protože nemají přístup do bankovních registrů. Máte proto mnohem větší pravděpodobnost, že danou půjčku získáte.

Nejznámější platformy dostupné u nás

V České republice patří mezi nejvíce známé ZONKY. Jde skutečně o jednu z lepších půjček na trhu.