Půjčka pro důchodce - Jaké jsou podmínky?

14.11.2018

Důchodci dnes mají otevřené dveře víceméně u všech společností, které v současné době poskytují spotřební úvěry na českém trhu.

Disponují totiž pravidelným příjmem, který snadno doloží v jeho plné výši. Zvlášť starobní důchodci již nemají ani žádné vyživovací povinnosti vůči dětem, většinou tedy disponují dostatečným příjmem k tomu, aby jim půjčka mohla být vyplacena.

Jako důchodce máte možnost využít nabídku bankovní půjčky, je třeba ale počítat s tím, že tento druh úvěru má nejpřísnější požadavky na klienta a každá žádost je důkladně vyhodnocena a prověřena.

Další možností je využít nabídku nebankovní společnosti poskytující dlouhodobé úvěry. Výhodou takových společností je, že mají nižší požadavky než bankovní instituce a úrok se v dnešní době u většiny z nich drží na přijatelné výši,což je způsobeno zejména dostatečně silnou konkurencí na finančním trhu.

Využít samozřejmě můžete i krátkodobý úvěr,tzv. půjčku před výplatou. Požadavky na klienta jsou při této variantě nejnižší, ovšem platí, že půjčka má krátkou dobu splatnosti. Průměrná doba splatnosti se pohybuje od 30 do 60 dnů.

Jsou společnosti, které mají stanovenu horní maximální věkovou hranici, o této skutečnosti vás na našem finančním portálu vždy informujeme.