Půjčka za práci

02.06.2020

Jak funguje půjčka za práci a je možné ji skutečně získat? Přinášíme vám přehledné informace o půjčkách za práci, které jsou častým lákadlem na internetu.

Půjčka za práci
Půjčka za práci

Jak fungují půjčky za práci

O výhodnosti půjček za práci by se dalo polemizovat. Důležité je uvědomit si, že peníze, které vám budou vyplaceny mají svou hodnotu a tak si je budete muset odpracovat. Ve většině případů se však nejedná o klasickou práci ale o práci dohazovače jiných klientů. V principu a zjednodušeně napsáno je cílem takové půjčky shánění nových klientů.

Půjčka je vlastně jako provize

Půjčka za práci je jakousi provizí už dopředu vyplacenou. Dlužník pokud nechce půjčenou částku vrátit, musí finanční společnosti dohazovat nové klienty, kteří si půjčí ale už za řádný úrok. Jelikož obyčejný člověk nemusí mít zkušenosti obchodníka, většinou aby se zbavil dluhu, doporučuje svůj blízký okruh známých. Zdá se to být jednoduchá věc, ale ve skutečnosti může jít o komplikovaný proces. Dlužník musí počítat i s tím, že jeho okruh známých nebude mít o půjčku zájem a tak mu nezbude nic jen půjčku splatit.

Riziko nezdaru

Právě riziko nezdaru může být příliš vysoké. Pokud nebude klient schopen odpracovat si svůj dluh, musí ho řádně splatit. Jak jsme již psali, toto se nemusí vždy podařit. Otázkou však zůstává, zda může být taková půjčka vyplacena i klientům, kteří jsou bez jakéhokoliv příjmu, protože novela zákona o spotřebitelských úvěrech jasně přikazuje všem věřitelům zkoumat bonitu žadatele a neposkytnout půjčku tomu, kdo nemá finanční prostředky na splácení takového úvěru.

Výhody půjčky za práci

Jelikož se tento článek nevěnuje konkrétní nabídce ale má obecný rozměr, musíme zmínit i možné teoretické výhody takové půjčky. Jednou z největších výhod je samozřejmě to, že se teoreticky k půjčce může dostat úplně každý. Další výhodou je získání nové brigády.