Půjčky bez doložení příjmu - jak je získat?

02.01.2023

Náš moderní svět je nastaven tak, že bez příjmu se žít nedá. V závislosti na naší profesi, vzdělání, místě bydliště a několika dalších faktorech vyděláváme různé příjmy, které by měly běžně stačit na pokrytí našich měsíčních výdajů. V některých případech si dokonce můžeme určitou částku našetřit, aby nám pomohla, až budeme mít finanční problémy nebo si budeme chtít koupit něco nového.

Půjčky bez doložení příjmu
Půjčky bez doložení příjmu

Půjčky jsou velmi zajímavým mechanismem financování v ekonomickém systému. V podstatě se jedná o peníze, které nejsou naše, ale dostáváme je s očekáváním, že je budeme moci vrátit. S půjčkami jsou spojeny velmi specifické podmínky, které však dnes nebudeme podrobně popisovat. Obecně platí, že každá jednoduchá půjčka má své náklady, a těmi jsou úroky, které musí dlužník splatit spolu s obdrženou částkou.

Je zajímavé, že některé země z důvodu své víry a náboženství neuznávají půjčky a úroky. Jedná se o země, kde neexistuje pojem půjčka a kde se vypůjčené peníze nikdy nevracejí i s úroky.

U nás je půjčka běžná a slouží především k tomu, aby si člověk mohl pořídit vytouženou investici, koupit si něco, na co mu nestačí úspory, nebo aby pokryl výdaj, který ho zaskočil. To znamená, že není mnoho důvodů, proč žádat o půjčku.

Proč ale člověk vůbec dostává půjčky a jaký může mít příjem?

Podle ekonomů jsou příjmy všechny peníze, které člověk obdrží za určité období. Délka období samozřejmě určuje výši příjmu, stejně jako to, zda se jedná o fyzickou nebo právnickou osobu. Podívejme se, jaký příjem může mít jednotlivec.

Především je to plat nebo jakákoli odměna, kterou dostává. Některé finanční instituce však vyžadují, aby byl tento plat podložen pracovní smlouvou na plný úvazek. Do příjmů lze započítat i výhry z loterie nebo jiné hazardní hry. Příjmem mohou být i úroky z vkladového účtu nebo jiných aktiv. Například pokud existují úroky, které by mohly být použity na pokrytí měsíční splátky půjčky, pak jsou považovány za dostatečný příjem pro poskytnutí půjčky.

Pokud klient vlastní nemovitost, kterou pronajímá a dostává z ní každý měsíc peníze, považuje se to rovněž za zajištěný příjem. Může se jednat i o movitý majetek. Stejně jako v případě platu, i při žádosti o půjčku v bance nebo nebankovní společnosti vás může instituce požádat o předložení dokladů, které ji prokazují.

Co znamená půjčka bez doložení příjmu?

Jedná se o všechny půjčky, které jsou poskytovány fyzickým osobám bez nutnosti dokládat jejich pravidelný příjem. To v žádném případě neznamená, že tyto osoby takový příjem nemají, ale že jej nemusí prokazovat. Pokud je půjčka poskytnuta osobě, která nemá a v blízké budoucnosti nebude mít žádný příjem, nelze ji splatit. Úvěrová společnost nemá pro poskytnutí takového úvěru žádný dobrý důvod. Naše doporučení zní, že pokud nemáte stabilní příjem a nevíte, jak budete splácet úvěr, o který žádáte, pokud nemůžete doložit svůj příjem, pak je vhodné svou finanční situaci dále nezhoršovat a najít si jiný zdroj finančních prostředků.

To je také nejčastější důvod, proč se lidé dostávají do dluhové pasti, která zhoršuje jejich finanční situaci. Abyste se tomuto problému vyhnuli, můžete zvýšit své finanční povědomí pomocí dalších znalostí. V našem finančním magazínu najdete vše, co souvisí s čerpáním a získáním půjčky, která vám může pomoci s tímto cílem.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Obchodování CFD (Contract for Difference) je forma finančního obchodování, která umožňuje spekulovat na cenové rozdíly finančních nástrojů, jako jsou akcie, komodity, indexy nebo měnové páry, aniž byste tato aktiva fyzicky vlastnili.

Devizový trh (známý také jako forexový trh, nebo měnový trh) je globální decentralizovaný trh, na kterém se obchoduje s měnami. Tento trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě s denním objemem obchodů přesahujícím 6 bilionů amerických dolarů. Na devizovém trhu se nakupují a prodávají měny za účelem spekulace, zajištění nebo...

Variabilní a fixní úrokové sazby jsou dva typy úrokových sazeb používaných u úvěrů a půjček. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, jakým jsou tyto úrokové sazby stanoveny a jak se mohou v průběhu trvání půjčky nebo úvěru měnit.

Refinancování je proces, při kterém osoba nebo společnost získá nový úvěr na splacení stávajícího dluhu, často za lepších podmínek než původní úvěr. Cílem refinancování je získat výhodnější podmínky, například nižší úrokové sazby, kratší nebo delší dobu splácení, změnu typu úvěru nebo zlepšení finanční situace.