Půjčky na splátky online – jaké jsou jejich vlastnosti?

07.12.2022

Potřebujete větší částku peněz? Půjčka od známých nebo úvěr z banky dnes už nejsou jedinými možnostmi - můžete také využít diskrétní půjčku na splátky od společnosti poskytující půjčky. Na jakých zásadách jsou nabízeny prostředky? Jaké požadavky je nutné splnit?

Půjčky na splátky online
Půjčky na splátky online

Kde si můžete půjčit peníze na splátky?

Půjčky na splátky online stále nejsou tak populární jako krátkodobé půjčky, tedy půjčky splácené jednorázově (nejčastěji do 30 dnů). To ale neznamená, že je výběr malý - krátkodobé půjčky na splátky nabízí mnoho známých firem spotřebitelům.

Různé nabídky podle délky splácení znamenají, že půjčky na splátky online skutečně představují zajímavou alternativu pro půjčky poskytované bankami.

Protože nabídky společností poskytujících půjčky se neustále přizpůsobují potřebám zákazníků, je před podžádáním o půjčku dobré zkontrolovat aktuální nabídky těchto produktů. Nejvíce pomůže srovnání krátkodobých půjček na splátky.

 • Věk žadatele - obvykle musí být starší 18 nebo 20 let,
 • trvalé bydliště v České republice,
 • pravidelný příjem z jakéhokoli zdroje (práce, renta, sociální dávky apod.),
 • platný doklad totožnosti,
 • osobní účet v bance, na který budou peníze převedeny.

Je třeba poznamenat, že požadavky se mohou lišit v závislosti na konkrétní společnosti poskytující půjčky. Před podáním žádosti o půjčku je proto důležité zkontrolovat podmínky uvedené na webových stránkách konkrétní společnosti.

Jak získat půjčku na splátky online?

Získání půjčky na splátky online je snadné a rychlé. Většina společností poskytujících půjčky nabízí na svých webových stránkách kalkulačku, pomocí které si můžete vybrat výši půjčky a počet splátek. Poté stačí vyplnit krátkou žádost o půjčku, která bývá obvykle k dispozici na webových stránkách společnosti. Některé společnosti poskytující půjčky vyžadují vyplnění formuláře online, jiné vám pošlou formulář poštou nebo e-mailem. Po vyplnění a odeslání žádosti společnost zkontroluje vaši bonitu a pokud je vše v pořádku, peníze vám budou zaslány na váš účet.

Je třeba poznamenat, že společnosti poskytující půjčky na splátky online poskytují půjčky na základě individuálního posouzení každého žadatele. To znamená, že nelze předem přesně říct, zda a v jaké výši půjčku získáte. Abyste získali půjčku, je třeba splnit podmínky stanovené společností poskytující půjčky a zároveň splňovat požadavky na bonitu.

Následující kroky vám pomohou získat půjčku na splátky online:

 1. Vyberte si společnost poskytující půjčky, která nabízí půjčky na splátky online a splňuje vaše požadavky a preferencie (výše půjčky, počet splátek atd.).
 2. Zkontrolujte podmínky půjčky na webových stránkách společnosti a ujistěte se, že je splňujete.
 3. Použijte kalkulačku na webových stránkách společnosti, abyste si vybrali výši půjčky a počet splátek.
 4. Vyplňte a odešlete žádost o půjčku, která je obvykle dostupná na webových stránkách společnosti.
 5. Počkejte na schválení žádosti a zaslání peněz na váš účet.

Je důležité si uvědomit, že půjčky na splátky online jsou finančním produktem, který je určen pouze pro krátkodobé potřeby. Jejich výhodou je možnost splácet půjčku v delším časovém období, což usnadňuje plánování rozpočtu. Na druhou stranu je ale třeba počítat s vyššími úroky, protože společnosti poskytující půjčky na splátky online mají vyšší náklady na poskytování těchto produktů. Před tím, než si půjčíte peníze, je proto důležité pečlivě zvážit, zda je půjčka na splátky online pro vás vhodná a zda budete schopni splácet půjčku včas a v plné výši.

Vylučuje špatná úvěrová historie možnost získat půjčku?

Ne nutně, i když je důležité rozlišovat mezi dvěma situacemi. Pokud má zákazník negativní úvěrovou historii a dosud nesplatil všechny dluhy, nemá šanci na půjčku. V této situaci žádná úvěrová společnost nebude žádost posuzovat kladně - jednalo by se o další zadlužování spotřebitele. Jinak je tomu v případě, kdy má zákazník negativní úvěrovou historii, ale zároveň již splatil všechny dluhy. V takovém případě může získat půjčku na splátky, i když mu úvěrová společnost může nabídnout nižší částku, než o jakou požádal.

V případě, že se rozhodnete pro půjčku na splátky online, je důležité dodržovat následující rady:

 1. Vyberte si společnost poskytující půjčky, která je důvěryhodná a splňuje vaše požadavky a preferencie.
 2. Zkontrolujte podmínky půjčky a ujistěte se, že je splňujete.
 3. Přesně si rozmyslete, kolik peněz potřebujete a na jak dlouhou dobu.
 4. Sledujte termíny splátek a ujistěte se, že je budete schopni splácet včas a v plné výši.
 5. V případě potíží s placením se nebojte obrátit na společnost poskytující půjčky, abyste společně našli řešení.

Dodržením těchto rad vám půjčka na splátky online může pomoci řešit krátkodobé finanční potřeby. Je ale důležité si uvědomit, že půjčky na splátky online jsou finančním produktem, který může být pro některé klienty nevhodný nebo předražený. Před tím, než si půjčíte peníze, je proto důležité zvážit všechny možnosti a pečlivě zvažovat, zda je pro vás půjčka na splátky online vhodná a zda budete schopni splácet půjčku včas a v plné výši.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.