Refinancování půjčky – v čem spočívá tento proces?

22.05.2022

Naprostá většina dlužníků, kteří se rozhodnou převzít finanční závazek, předchází tomuto kroku důkladnou analýzou své finanční situace. Zvažují také různé možnosti, při kterých musí počítat s dočasným snížením příjmu. Co dělat v situaci, kdy se doposud pohodlné splátky staly vážným problémem? Na pomoc vám může přijít refinancování úvěru. Jak taková nabídka funguje a komu je určena?

Refinancování půjčky
Refinancování půjčky

Refinancování úvěru - co to je?

Spotřebitelé rádi využívají produkty, které jsou k dispozici na trhu s půjčkami. Nebankovní půjčky jsou velmi oblíbené, stejně jako půjčky do výplaty a online půjčky. Za posledních několik desetiletí jsme byli svědky velmi výrazného rozmachu (a neméně výrazného poklesu) i na trhu s nemovitostmi a hypotékami.

Každý dlužník se může ocitnout v situaci, kdy se včasné splacení jeho závazku stane mnohem těžším - ztráta zaměstnání, nemoc nebo různé náhodné faktory nám mohou výrazně ztížit vyrovnání dluhu. Taková situace výrazně přispívá k riziku upadnutí do dluhové spirály - procesu, ve kterém se jeden úvěr splácí druhým. Hromadění úroků může vést k tomu, že už nebudeme schopni splácet půjčenou částku.

Řešením může být refinancování nebo konsolidace půjček, t. j. uzavření další úvěrové smlouvy, která pokryje celou částku stávajícího závazku a rozloží ji na delší období. Refinancování půjček se mimo jiné úspěšně využívá v případě krátkodobých půjček, kdy není možné získat celou sumu peněz do 30 nebo 60 dnů.

Konsolidace půjček a prodloužení doby splácení

Někteří lidé přirovnávají refinancování úvěru k prodloužení doby jeho splatnosti. Je důležité poznamenat, že tyto pojmy nejsou totožné. Zatímco prodloužení lhůty splatnosti je služba, kterou může poskytnout pouze společnost, ve které jsme si vzali úvěr, refinancování lze provést prostřednictvím jiné společnosti. Když uvažujeme o prodloužení splatnosti, musíme počítat s dodatečnými náklady, sankcemi za prodlení nebo poplatky - refinancování úvěru je spojeno pouze se standardními poplatky.

Refinancování úvěru znamená okamžité splacení stávajících závazků, což nezanechává žádné dodatečné záznamy v bankovních a nebankovních registrech.

Finanční produkt našeho portálu klade zvláštní důraz na ochranu rodinných rozpočtů našich návštěvníků. Nabízíme konsolidační půjčku až do výše 800.000 Kč v libovolném rozsahu od 1 do 8 let. Žadatelé si sami určují výši úvěru a počet splátek, což jim umožňuje přizpůsobit výši měsíční splátky svým finančním možnostem.

Doporučujeme vám, abyste si vyplnili naši online žádost o konsolidační půjčku a zbavili se tak ostatních půjček. Splácet tak budete jen jednu a to s nižší měsíční splátkou.

Finanční zprávy

Přečtěte si, co je nového

Jízda má přímý vliv na spotřebu paliva, emise CO2 a opotřebení vozidla. Díky novým technologickým pokrokům se podařilo snížit znečištění a spotřebu paliva. Díky těmto pokrokům mají některé modely spotřebu nižší než 3 litry paliva na 100 km. Dodržování určitých zásad efektivní jízdy vám může pomoci ušetřit více peněz na cestách.

Přemýšleli jste někdy o tom, čím jsou výjimeční ti, kteří dnes vedou více než finančně vyrovnaný život? Mnozí z těch, které lze dnes považovat za finančně zodpovědné lidi, začínali přesně tam, kde jste nyní vy. Co však dělali jinak, bylo osvojení si několika návyků, které při měsíčním uplatňování změnily jejich myšlení a pomohly jim být vytrvalí a...

Světové události upřely všechny zraky na pandemii COVID 19 a následnou válku na Ukrajině. Evropa je silně závislá na ruských energetických zdrojích a počítá s tím, že v blízké budoucnosti dojde k přerušení dodávek plynu.