Ropovodem Družba přestala téct ropa do České republiky!

15.11.2022

V důsledku úterního raketového útoku Ruska na Ukrajině byla poškozena rozvodna na bělorusko-ukrajinské hranici, která zajišťuje napájení ropovodu Družba, informoval v úterý večer maďarský veřejnoprávní zpravodajský kanál M1. V této souvislosti svolal maďarský premiér Viktor Orbán na večer zasedání Rady obrany.

Ropa
Ropa
Zprávy médií potvrdila státní energetická společnost MOL, kterou citovala tisková agentura MTI. Odvolávala se na informace ukrajinského provozovatele ropovodu, že ruská raketa zasáhla rozvodnu zásobující ropovod Družba. V současné situaci jsou dodávky ropy do Maďarska, České republiky a na Slovensko dočasně pozastaveny, protože čerpadla nejsou zásobována elektřinou.


Ruské síly zahájily v úterý odpoledne rozsáhlý raketový útok na Ukrajinu, jehož cílem byla především energetická zařízení. "Jedná se o nejmasivnější ostřelování energetického systému od začátku války.


Zdroj: Ammado.sk

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

V důsledku úterního raketového útoku Ruska na Ukrajině byla poškozena rozvodna na bělorusko-ukrajinské hranici, která zajišťuje napájení ropovodu Družba, informoval v úterý večer maďarský veřejnoprávní zpravodajský kanál M1. V této souvislosti svolal maďarský premiér Viktor Orbán na večer zasedání Rady obrany.

Neustále o ni slyšíme a víme, jak s ní můžeme zbohatnout. Jak její hodnota stoupá a klesá. Jak je důvěryhodná a nedůvěryhodná. Co přesně je kryptoměna a jak funguje?

Digitalizace plateb způsobila revoluci ve všem, od způsobu, jakým nakupujeme produkty a služby, až po způsob, jakým sdílíme výdaje s přáteli. Bezpečnost, rychlost a pohodlí jsou jen některé z mnoha výhod, díky nimž se virtuální svět stává stále oblíbenější platební metodou.