Ropovodem Družba přestala téct ropa do České republiky!

15.11.2022

V důsledku úterního raketového útoku Ruska na Ukrajině byla poškozena rozvodna na bělorusko-ukrajinské hranici, která zajišťuje napájení ropovodu Družba, informoval v úterý večer maďarský veřejnoprávní zpravodajský kanál M1. V této souvislosti svolal maďarský premiér Viktor Orbán na večer zasedání Rady obrany.

Ropa
Ropa
Zprávy médií potvrdila státní energetická společnost MOL, kterou citovala tisková agentura MTI. Odvolávala se na informace ukrajinského provozovatele ropovodu, že ruská raketa zasáhla rozvodnu zásobující ropovod Družba. V současné situaci jsou dodávky ropy do Maďarska, České republiky a na Slovensko dočasně pozastaveny, protože čerpadla nejsou zásobována elektřinou.


Ruské síly zahájily v úterý odpoledne rozsáhlý raketový útok na Ukrajinu, jehož cílem byla především energetická zařízení. "Jedná se o nejmasivnější ostřelování energetického systému od začátku války.


Zdroj: Ammado.sk

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Obchodování CFD (Contract for Difference) je forma finančního obchodování, která umožňuje spekulovat na cenové rozdíly finančních nástrojů, jako jsou akcie, komodity, indexy nebo měnové páry, aniž byste tato aktiva fyzicky vlastnili.

Devizový trh (známý také jako forexový trh, nebo měnový trh) je globální decentralizovaný trh, na kterém se obchoduje s měnami. Tento trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě s denním objemem obchodů přesahujícím 6 bilionů amerických dolarů. Na devizovém trhu se nakupují a prodávají měny za účelem spekulace, zajištění nebo...

Variabilní a fixní úrokové sazby jsou dva typy úrokových sazeb používaných u úvěrů a půjček. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, jakým jsou tyto úrokové sazby stanoveny a jak se mohou v průběhu trvání půjčky nebo úvěru měnit.

Refinancování je proces, při kterém osoba nebo společnost získá nový úvěr na splacení stávajícího dluhu, často za lepších podmínek než původní úvěr. Cílem refinancování je získat výhodnější podmínky, například nižší úrokové sazby, kratší nebo delší dobu splácení, změnu typu úvěru nebo zlepšení finanční situace.