Ropovodem Družba přestala téct ropa do České republiky!

15.11.2022

V důsledku úterního raketového útoku Ruska na Ukrajině byla poškozena rozvodna na bělorusko-ukrajinské hranici, která zajišťuje napájení ropovodu Družba, informoval v úterý večer maďarský veřejnoprávní zpravodajský kanál M1. V této souvislosti svolal maďarský premiér Viktor Orbán na večer zasedání Rady obrany.

Ropa
Ropa
Zprávy médií potvrdila státní energetická společnost MOL, kterou citovala tisková agentura MTI. Odvolávala se na informace ukrajinského provozovatele ropovodu, že ruská raketa zasáhla rozvodnu zásobující ropovod Družba. V současné situaci jsou dodávky ropy do Maďarska, České republiky a na Slovensko dočasně pozastaveny, protože čerpadla nejsou zásobována elektřinou.


Ruské síly zahájily v úterý odpoledne rozsáhlý raketový útok na Ukrajinu, jehož cílem byla především energetická zařízení. "Jedná se o nejmasivnější ostřelování energetického systému od začátku války.


Zdroj: Ammado.sk

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.