Rychlé platby - jak se nenechat napálit?

15.09.2021

Rychlé platby jsou stále oblíbenější. Naprostá většina z nás si uvědomuje, že jsme na internetu vystaveni různým nebezpečím. Samotné znalosti však často k obezřetnosti nestačí. A naše neopatrnost z nás dělá snadný cíl.

Online platby
Online platby

Jak se nestat obětí internetu?

Vzhledem k současné situaci určitě více nakupujeme online a snažíme se co nejméně opouštět dům. A pojem "rychlé platby" si spojuje každý, kdo alespoň jednou nakupoval online. Jedná se o typy plateb, u kterých nemusíme provádět tradiční online převod. Stačí se přihlásit do naší banky prostřednictvím jiné webové stránky a můžeme provést okamžitý převod. Nejenže se automaticky vyplní všechny údaje pro převod, ale peníze budou také okamžitě na účtu příjemce. Před provedením takového převodu si však musíte být jisti, že se nestanete obětí podvodu.

Rychlé online platby - jak se nestat obětí?

Ačkoli se může zdát, že vyhnout se online hrozbám není obtížné, nic nemůže být dále od pravdy. Nebezpečí na internetu nás vůbec neděsí, pokud dodržujeme několik jednoduchých pravidel. Na co byste si měli dát pozor?

Nejprve byste měli vždy zkontrolovat adresu v řádku URL. Pokud tam najdeme překlepy, které nás přimějí k zamyšlení, bylo by dobré takové platby přestat provádět. Překlepy v adresách URL mohou být ve skutečnosti známkou toho, že nejste na požadované stránce. Takové signály naznačují, že na nás někdo nastražil past. A my do toho nechceme spadnout.

Dalším signálem, který by vás měl varovat, je výzva k zaplacení malých částek za účty, které jste již zaplatili. Pokud takovou zprávu obdržíte, je dobré před zaplacením částky uvedené ve zprávě kontaktovat odesílatele. Nepoužívejte však číslo, které vidíte ve zprávě, ale číslo, které snadno najdete ve smlouvě s dodavatelem. Nezapomeňte také na bezpečnost při platbě kartou přes internet, ať už se jedná o debetní nebo kreditní kartu.

Webové stránky, které o sobě tvrdí, že jsou rychlé platební brány - jak je rozpoznat?

Falešné platební brány lze odhalit nejen podle překlepů v řádku URL. Dalším znepokojivým znakem je, že webová stránka, která se za takového zprostředkovatele vydává, nemá certifikát SSL - tj. zelený visací zámek před adresou URL. To znamená, že není bezpečný a v žádném případě bychom na něj neměli vkládat svá data.

Při platbách na internetu se vždy vyplatí být obezřetný, protože pak máte jistotu, že se nestanete obětí podvodu. Pokud budeme dbát na body uvedené v článku, žádné hrozby nás již nebudou děsit a naše finance zůstanou v bezpečí. Téma bezpečnosti na internetu souvisí také s bezpečným půjčováním na internetu prostřednictvím online půjček, o kterém si můžete přečíst více v našich dalších článcích.

Nejnovější články z finančních zpráv

Přečtěte si, co je nového

Naštěstí existuje několik míst, kde si můžete půjčit peníze bez úroků. Je však důležité být opatrný a pečlivě si přečíst všechny podmínky, protože někdy mohou být "bezúročné půjčky" spojeny s poplatky nebo sankcemi za pozdní splacení. Zde vám přinášíme několik možností.

Při výběru nejvhodnější půjčky je důležité porovnat různé možnosti, zkontrolovat všechny poplatky a podmínky a zvážit, jak půjčka zapadá do vašich dlouhodobých finančních plánů. Je také dobré poradit se s finančním poradcem.

Úvěr na splátky, známý také jako splátkový úvěr nebo půjčka na splátky, je typ úvěru, který si dlužník bere s dohodnutým splátkovým kalendářem. Tyto splátky jsou obvykle stanoveny v pravidelných měsíčních intervalech.

Kuvajtský dinár, označovaný jako KWD, je měna používaná v Kuvajtu, malém bohatém arabském emirátu na pobřeží Perského zálivu. Jeho historie i současnost jsou úzce spjaty s bohatstvím a stabilitou země, která se stala významným hospodářským centrem Blízkého východu. V tomto článku se podíváme na vznik, vývoj a současný stav kuvajtského dináru.

Polský zlotý, oficiální měna Polska, má své kořeny ve 14. století, kdy byl zaveden za vlády Kazimíra III. Velikého. Původně se jednalo o zlatou minci zvanou zlote złote, což znamená "zlatý zlat". Tento název byl odvozen od polského slova "złoty", které znamená "zlatý". Ve středověkém Polsku byly používány také stříbrné a měděné mince pro obchod a...

V dnešní době, kdy rychlá móda vybízí k neustálému nakupování oblečení, je důležité naučit se, jak ušetřit peníze a zároveň najít kvalitní kousky, které vydrží déle. Následující rady a tipy vám pomohou při nakupování oblečení ušetřit peníze a zároveň investovat do lepší kvality.

Obchodování s klouzavými průměry (Moving Averages) je oblíbená technika technické analýzy grafů, která se používá k identifikaci trendů a potenciálních míst vstupu nebo výstupu z trhu. Klouzavé průměry jsou vyjádřeny ve formě čáry, která se na grafu pohybuje spolu s cenou a pomáhá vyhlazovat cenové výkyvy, čímž poskytuje lepší přehled o celkovém...