Z Home Creditu a Monety nakonec Air bank nebude

27.02.2019

Slovenská verze finančního portálu Ammado informovala v článsku s názvem "Home credit sa mení na Air bank" o chystané fúzi společnosti Home Credit, Air bank a Moneta Money bank. Společné trio se mělo změnit na jedinou banku a probrat název Air bank. Fúze se však konat nebude. Moneta Money bank totiž nečekaně snížila nabízenou cenu.

Fúze nebude!
Fúze nebude!

Home Credit zůstává beze změny

I Home Creditu se změna měla dotknout. Po očekávané fúzi se měl stát bankou a změnit i název společnosti. Jelikož skupina PPF ale od fúze odstoupila, Home Credit zůstává bez plánované změny. Klienti si tak nebudou muset zvykat na nový název finanční společnosti, která na Slovensku poskytuje nabankovní půjčky.

Proč se sloučení nekoná

Moneta Money bank oznámila 21.02.2017, že snižuje nabízenou cenu za odkup podílů Home Creditu a Air bank a to z původní částky 19,75 miliardy Kč na 18,5 miliardy Kč. Toto se však skupině PPF, která Home Credit a Air bank vlastní vůbec nezdálo a snížení ceny považují za bezdůvodné, neboť jak podle jejich vyjádření společnosti Home Credit a Air bank dosáhly mnohem vyšší zisk než předkládaly v nabídce pro Moneta. Jen si připomeňme, že pokud by k fúzi těchto společností došlo, jednalo by se o jednu z největších transakcí v historii České republiky.