Android má velkou výhodu před operačním systémem IOS, co se týče bezpečí vašich peněz

19.11.2019

Když si zakoupíte iPhone, počítejte s tím, že bez údajů z vaší platební karty to nebudete mít jednoduché. V případě, že telefon chcete koupit dítěti, hrozí riziko nepromyšleného řízení, které vám může způsobit vysoké útraty.

Ne jeden rodič uvažuje nad tím, že koupí svému dítěti iPhone. Dříve ale než tak učiníte, musíte zvážit všechna pro a proti. Velkým proti nového iPhone je fakt, že pokud nezadáte údaje z platební karty, bude vás systém IOS vyzývat na tuto akci pokaždé když odemknete telefon. Z komfortního hlediska je tak nepoužitelný a jediné, co vám zbývá je tak zaregistrovat své nejcitlivější údaje. Vaší ratolesti se tak potom může snadno stát, že aktivuje předplatné za různé aplikace a to i v řadách desítek eur a to dokonce i v případě, že se aplikace při první instalaci zdají jako bezplatné.

Android neuzurpuje

Naopak systém Android, na kterém běží ostatní mobilní telefony má zadání údajů z platební karty na dobrovolnosti. Telefon funguje jako má a nevyzývá vás neustále k tomuto kroku. Dítě si pohodlně stáhne do telefonu bezplatné aplikace a to bez další možnosti zpoplatnění.

Ochrana údajů z platební karty je důležitá

Už dávno neplatí, že k tomu aby vám někdo "vybílil" účet mu stačí znát váš PIN. Realitou je, že online platby se uskutečňují pouze na základě viditelných údajů zobrazených na platebních kartách jako číslo karty, datum expirace karty a malé trojčíslí ze zadní strany karty (CVV).