Úvěry recenze

Pokud se již stane, že se spotřebitel nebo podnikatel dostane do situace, že musí sáhnout po bankovním či nebankovním úvěru, je dobré si před tímto krokem přečíst aktuální recenze na společnosti, která takový úvěr poskytují. Na internetu však zájemce o úvěr ne vždy najde recenze relevantní. Jelikož si každá úvěrová společnost uvědomuje, že trend ověřování úvěrových společností prostřednictvím recenzije roste, snaží se i v tomto směru o "skvělé výsledky".

Úvěry recenze
Úvěry recenze

Irelevantní recenze na úvěry

Půjčování peněz patří mezi dobré byznysy, a být lepší úvěrovou společností než konkurence je prioritou číslo jedna. Tato daň zapříčiňuje i tzv. "Falešné recenze", které jsou často prezentovány jako PR články. V jednoduchosti napsáno, úvěrová společnost si zaplatí PR článek na jednom (nebo více) relevantním zpravodajském webu, na kterém publikuje článek s pozitivní recenzí. Kromě takových recenzi, některé úvěrové společnosti často sahají i po placených příspěvcích na různých relevantních fórech, kde se představují jako spokojeni spotřebitele a chválí svou úvěrovou společnost. V určitých případech dokonce mohou vznikat konkurenční recenze. To jsou negativní falešné recenze, které mají za úkol poškodit jinou úvěrovou společnost.

Kde najít relevantní recenze

Při posuzování úvěrové společnosti by neměl spotřebitel soustředit výhradně na recenze ale na cenu úvěru a výši RPSN. Čím je úvěr levnější, tím je společnost relevantnější. Mezi nejvýhodnější úvěry na trhu patří samozřejmě ty bankovní, ale najdou se i nebankovní společnosti, které nabízejí levnější úvěry oproti ostatním. Vytvořili jsme pro vás seznam těch úvěrových společností, které patří v České republice mezi relevantní a levnější. Každý spotřebitel se musí v první řadě soustředit na ukazatel RPSN a ne na úrokovou sazbu, která v sobě nemá započítány poplatky. Také nelze zapomínat, že pokud si zřídíte půjčku přes internet, máte právo do 14 dnů odstoupit od úvěrové smlouvy.