5 triků, jak zmírnit a potlačit rýmu

25.06.2022

Jednou nebo dvakrát ročně se většina z nás nachladí. Nezapomeňte pít a odpočívat. Je to nejlepší způsob, jak se vrátit do normálního života a bojovat s nachlazením.

Pokud jste nachlazení, jedná se o virovou infekci v oblasti tzv. horních cest dýchacích - nosu, dutin, uší, úst nebo krku. První příznaky se objeví asi 24 hodin po nákaze.

Jak se vyhnout nákaze ostatních

Nezapomeňte, že příznaky nachlazení mohou být podobné příznakům kovidu-19, proto se doporučuje, abyste v případě nemoci zůstali doma.

Pokud jste právě nachlazení, jste mimořádně nakažliví. Častým mytím, používáním jednorázových ručníků a dezinfekcí rukou můžete předejít nachlazení a nenakazit ostatní. Důležité je také dodržovat odstup od ostatních, nekašlat nebo nekýchat do ohbí paže a nešťourat se v nose nebo v očích.

Tipy na pomoc a prevenci nachlazení

Nejhorší jsou obvykle první dny nachlazení, poté trvá až dva týdny, než se nemoc zotaví. Pokud se cítíte nemocní a máte bolesti, těchto pět tipů vám pomůže zmírnit příznaky a bojovat s nachlazením. Nejlepší je pít, odpočívat a nechat nachlazení, aby se samo vyléčilo. Žádný lék neexistuje.

U dětí s nachlazením je důležité zvolit léky, které jsou přiměřené jejich věku a někdy i hmotnosti. Před podáním léků snižujících horečku dítěti mladšímu 3 měsíců se poraďte s lékařem.

  1. Ucpaný nos? Vyzkoušejte vyplachování nosu fyziologickým roztokem ve formě nosního spreje nebo nosních kapek.
  2. Pokud fyziologický roztok nestačí, použijte dekongestivní nosní sprej. Nosní sprej můžete používat maximálně 7-10 dní v kuse (jinak může dojít k ucpání nosu). Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že byste mohla být těhotná nebo plánujete mít dítě, poraďte se před použitím tohoto přípravku s lékařem nebo lékárníkem. V případě alergie se vyhněte dekongestivním sprejům proti nachlazení.
  3. Bolest v krku při nachlazení lze zmírnit pomocí uklidňujících tablet.
  4. Na kašel existují pastilky, které působí jak proti vykašlávání, tak proti kašli.
  5. Horečka a bolesti? Pokud potřebujete potlačit horečku, zvolte uklidňující léky proti bolesti, které snižují horečku.

Pokud neustoupí vyhledejte lékařskou pomoc

Nachlazení obvykle samo odezní, ale někdy může způsobit sekundární onemocnění, jako je zánět vedlejších nosních dutin nebo zánět ucha, které může být nutné léčit. Zde jsou čtyři příznaky, že je možná čas vyhledat lékařskou pomoc.

Pokud horečka trvá déle než čtyři dny. Možná máte infekci, kterou je třeba léčit. To platí i v případě, že jste byli několik dní bez horečky, ale horečka se vrátila.

  • Bolest uší, krku, průdušnice nebo dutin jsou stále patrnější.
  • Pokud máte rýmu a horečku a/nebo cítíte nepříjemnou bolest nad tvářemi a čelem.
  • Pokud jste nachlazeni déle než 2-3 týdny a víte, že to nesouvisí s alergií.

Naštěstí existuje několik míst, kde si můžete půjčit peníze bez úroků. Je však důležité být opatrný a pečlivě si přečíst všechny podmínky, protože někdy mohou být "bezúročné půjčky" spojeny s poplatky nebo sankcemi za pozdní splacení. Zde vám přinášíme několik možností.

Při výběru nejvhodnější půjčky je důležité porovnat různé možnosti, zkontrolovat všechny poplatky a podmínky a zvážit, jak půjčka zapadá do vašich dlouhodobých finančních plánů. Je také dobré poradit se s finančním poradcem.

Úvěr na splátky, známý také jako splátkový úvěr nebo půjčka na splátky, je typ úvěru, který si dlužník bere s dohodnutým splátkovým kalendářem. Tyto splátky jsou obvykle stanoveny v pravidelných měsíčních intervalech.

Kuvajtský dinár, označovaný jako KWD, je měna používaná v Kuvajtu, malém bohatém arabském emirátu na pobřeží Perského zálivu. Jeho historie i současnost jsou úzce spjaty s bohatstvím a stabilitou země, která se stala významným hospodářským centrem Blízkého východu. V tomto článku se podíváme na vznik, vývoj a současný stav kuvajtského dináru.

Polský zlotý, oficiální měna Polska, má své kořeny ve 14. století, kdy byl zaveden za vlády Kazimíra III. Velikého. Původně se jednalo o zlatou minci zvanou zlote złote, což znamená "zlatý zlat". Tento název byl odvozen od polského slova "złoty", které znamená "zlatý". Ve středověkém Polsku byly používány také stříbrné a měděné mince pro obchod a...

V dnešní době, kdy rychlá móda vybízí k neustálému nakupování oblečení, je důležité naučit se, jak ušetřit peníze a zároveň najít kvalitní kousky, které vydrží déle. Následující rady a tipy vám pomohou při nakupování oblečení ušetřit peníze a zároveň investovat do lepší kvality.

Obchodování s klouzavými průměry (Moving Averages) je oblíbená technika technické analýzy grafů, která se používá k identifikaci trendů a potenciálních míst vstupu nebo výstupu z trhu. Klouzavé průměry jsou vyjádřeny ve formě čáry, která se na grafu pohybuje spolu s cenou a pomáhá vyhlazovat cenové výkyvy, čímž poskytuje lepší přehled o celkovém...