5 triků, jak zmírnit a potlačit rýmu

25.06.2022

Jednou nebo dvakrát ročně se většina z nás nachladí. Nezapomeňte pít a odpočívat. Je to nejlepší způsob, jak se vrátit do normálního života a bojovat s nachlazením.

Pokud jste nachlazení, jedná se o virovou infekci v oblasti tzv. horních cest dýchacích - nosu, dutin, uší, úst nebo krku. První příznaky se objeví asi 24 hodin po nákaze.

Jak se vyhnout nákaze ostatních

Nezapomeňte, že příznaky nachlazení mohou být podobné příznakům kovidu-19, proto se doporučuje, abyste v případě nemoci zůstali doma.

Pokud jste právě nachlazení, jste mimořádně nakažliví. Častým mytím, používáním jednorázových ručníků a dezinfekcí rukou můžete předejít nachlazení a nenakazit ostatní. Důležité je také dodržovat odstup od ostatních, nekašlat nebo nekýchat do ohbí paže a nešťourat se v nose nebo v očích.

Tipy na pomoc a prevenci nachlazení

Nejhorší jsou obvykle první dny nachlazení, poté trvá až dva týdny, než se nemoc zotaví. Pokud se cítíte nemocní a máte bolesti, těchto pět tipů vám pomůže zmírnit příznaky a bojovat s nachlazením. Nejlepší je pít, odpočívat a nechat nachlazení, aby se samo vyléčilo. Žádný lék neexistuje.

U dětí s nachlazením je důležité zvolit léky, které jsou přiměřené jejich věku a někdy i hmotnosti. Před podáním léků snižujících horečku dítěti mladšímu 3 měsíců se poraďte s lékařem.

  1. Ucpaný nos? Vyzkoušejte vyplachování nosu fyziologickým roztokem ve formě nosního spreje nebo nosních kapek.
  2. Pokud fyziologický roztok nestačí, použijte dekongestivní nosní sprej. Nosní sprej můžete používat maximálně 7-10 dní v kuse (jinak může dojít k ucpání nosu). Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že byste mohla být těhotná nebo plánujete mít dítě, poraďte se před použitím tohoto přípravku s lékařem nebo lékárníkem. V případě alergie se vyhněte dekongestivním sprejům proti nachlazení.
  3. Bolest v krku při nachlazení lze zmírnit pomocí uklidňujících tablet.
  4. Na kašel existují pastilky, které působí jak proti vykašlávání, tak proti kašli.
  5. Horečka a bolesti? Pokud potřebujete potlačit horečku, zvolte uklidňující léky proti bolesti, které snižují horečku.

Pokud neustoupí vyhledejte lékařskou pomoc

Nachlazení obvykle samo odezní, ale někdy může způsobit sekundární onemocnění, jako je zánět vedlejších nosních dutin nebo zánět ucha, které může být nutné léčit. Zde jsou čtyři příznaky, že je možná čas vyhledat lékařskou pomoc.

Pokud horečka trvá déle než čtyři dny. Možná máte infekci, kterou je třeba léčit. To platí i v případě, že jste byli několik dní bez horečky, ale horečka se vrátila.

  • Bolest uší, krku, průdušnice nebo dutin jsou stále patrnější.
  • Pokud máte rýmu a horečku a/nebo cítíte nepříjemnou bolest nad tvářemi a čelem.
  • Pokud jste nachlazeni déle než 2-3 týdny a víte, že to nesouvisí s alergií.

Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.

Vinted je online platforma pro prodej, nákup a výměnu oblečení, bot a doplňků. Pokud se chystáte na Vinted vydělávat, zde je 10 kroků, které by vám mohly pomoci.

Na potravinách můžete ušetřit několika způsoby. Důležité je, abyste neohrozili své zdraví a výživové potřeby. Zde najdete 10 tipů, jak ušetřit na potravinách.