8 věcí, které byste měli vědět, když žádáte o rychlou krátkodobou půjčku

23.12.2022

Pokud uvažujete o tom, že požádáte o rychlou půjčku online, měli byste si nejprve položit několik důležitých otázek. Je rozumné to udělat ještě předtím, než se k takovému kroku odhodláte. Zde je několik důležitých věcí, které byste měli pochopit, abyste si byli jisti svým rozhodnutím.

Rychlá krátkodobá půjčka
Rychlá krátkodobá půjčka

Proč byste měli požádat o krátkodobou půjčku online?

Rychlou půjčku před výplatou byste měli využít, pokud potřebujete peníze opravdu naléhavě. Pokud plánujete utratit peníze za něco, co v tuto chvíli není tak naléhavé. Nebo je úrok z částky, kterou si chcete půjčit, tak vysoký, že vám po příští výplatě nezbudou žádné peníze. Možná pro vás rychlá půjčka není to pravé. Než se rozhodnete požádat o krátkodobou půjčku, zhodnoťte své potřeby a možnosti.

Za jak dlouho půjčku splatíte?

Rychlé půjčky před výplatou jsou určeny ke krátkodobému financování. Jsou jako záchranné lano mezi dvěma výplatami. Pokud tedy plánujete půjčku splatit později, není pro vás rychlá půjčka ideální volbou. Jistě, datum splátky můžete každý měsíc posunout, ale během tohoto období budete nadále platit úroky z úvěru. Pokud je úrok z úvěru velmi vysoký, nebyl by pro vás a vaše finance příliš užitečný a výhodný.

Kolik si můžete od věřitele půjčit?

Zde vám rychlá půjčka online nedává příliš mnoho možností. Obvykle můžete získat částku v rozmezí od 50 do 1000 liber. Minimální částka je však vhodná a výhodná, pokud váš příjem není příliš vysoký. Pokud ovšem nesplňujete některá kritéria pro získání těchto peněz, měli byste zvážit jiné možnosti.

Jaká kritéria musíte splnit?

Krátkodobé půjčky může využít téměř každý. Musí vám být 18 let a musíte mít trvalý nebo přechodný pobyt v České republice. Doba splatnosti půjčky je obvykle až 30 dní. Navíc nezáleží na tom, zda jste zaměstnaní, na mateřské dovolené, samostatně výdělečně činní nebo v důchodu.

Jak získáte své peníze?

Peníze z rychlé online půjčky jsou vaše v den podání žádosti, po schválení vám je věřitel nejčastěji převede přímo na vámi určený bankovní účet. Půjčky obvykle spolupracují s většinou bank v České republice a převod je u vás během několika minut.

Můžete si odložit splácení půjčky?

To je rozhodně špatný nápad. Pokud si myslíte, že na konečnou dlužnou částku rychlé půjčky nestačíte, můžete se podívat na jiné možnosti, například na nebankovní půjčku MAXI.

Jaké jsou úrokové sazby rychlých online půjček?

Pro zjištění nominální hodnoty úroků má většina poskytovatelů rychlých půjček online k dispozici kalkulačku, která vám je vypočítá podle vámi zvolené částky a doby splácení.

Mohla by se situace vymknout kontrole?

Pokud již máte půjčku, kterou nemůžete splácet, pak ano. V takových situacích není vhodné využívat rychlé krátkodobé půjčky online. Je lepší konsolidovat své finance a sloučit půjčky do jedné s jednou měsíční splátkou.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...

Telegram je aplikace pro zasílání zpráv, která se zaměřuje především na zasílání zpráv a komunikaci. Ačkoli není primárně určena k vytváření příjmů, mnoho lidí našlo kreativní způsoby, jak si jejím prostřednictvím vydělat peníze. Níže uvádíme 8 způsobů, jak můžete Telegram využít k vytváření příjmů.