Inzerce půjček

31.10.2018

Úvěry a půjčky představují úvěrové nástroje a dávají možnost financovat potřeby z cizích zdrojů. Žadatel o půjčku obvykle chce něco nakoupit a nemá k tomu dostatek prostředků, a proto vstupuje do hry instituce nebo individuální investor, kteří peníze za určitý úrok poskytnou.

Těmi jsou buď banky, nebankovní společnosti nebo soukromí investoři (ti nabízejí své služby nejčastěji prostřednictvím inzerce půjček)

Bankovní úvěry a jejich specifika

Bankovní půjčky mají především tu výhodu, že oproti těm nebankovním nabízí nižší úrokovou sazbu. Získání bankovní půjčky ale není vůbec snadné. Budete muset absolvovat složitou administrativu, prokázat svou bezúhonnost a nemít žádný zápis v registru dlužníků.

Pokud se navíc jedná o účelovou půjčku, budete dokládat i to, na co jste peníze použili. Jedině při splnění těchto podmínek je možné čerpat výhody bankovní půjčky. Pokud nechcete na některou z podmínek přistoupit, nebo v bance neobstojíte, budete se muset poohlédnout v sekci nebankovní půjčky.

Pokud vám banka nepůjčí, nebo si z určitého důvodu nechcete od banky půjčit peníze, nezbývá vám nic jiného než zkusit nebankovní půjčky nebo půjčky od soukromých investorů.

Jejich výhodou je, že vám ve většině případů půjčí jakoukoliv částku téměř na cokoliv. Nevýhodou nebankovní půjčky může být vyšší úrok než v bance.

Nebankovní půjčky se využívají zejména v případech, kdy potřebujete půjčku rychle a nemáte čas se zdržovat zbytečným papírováním a ověřováním v bance. Získání nebankovní půjčky je proto snazší než získání bankovní půjčky.

Na trhu půjček existuje velké množství finančních produktů a proto je třeba vše důkladně zvážit a porovnat si nabídky jednotlivých poskytovatelů.