Jak vydělat peníze? I půjčka může posloužit jako zdroj investice

21.04.2019

Bez investice jen těžko dosáhne člověk finanční úspěch. Ať už jde o jakýkoliv projekt, či byznys plán. Peníze jednoduše do svého nápadu musí investovat každý. Dnes vám představíme alternativu investice do podnikatelského záměru prostřednictvím půjčky.

Půjčka jako investice
Půjčka jako investice

Dobrý nápad, ale peníze chybí

Dobrých nápadů je stovky, člověk vidí na vlastní oči podnikatele, kteří dokáží vysoce profitovat ze svého podnikání a jejich životní úroveň prudkým způsobem stoupá. Ať už jde o restaurace, pronájem nemovitostí, internetové projekty, donáška pizzy, či nákup a prodej ojetých vozidel. Pokud by byly volné finanční zdroje, určitě by takto profitovat věděl každý z nás, kdo se podnikání nebojí. Častokrát bývá však překážkou nedostatek peněz a tak podnikatelský záměr je odložen a po jistém čase se ze záměru stává sen.

Půjčka, která rozjede váš sen

Na příkladu velkých firem, které dosahují miliardové zisky můžeme vidět, že pro každý svůj nový projekt je téměř vždy využíván úvěr. Právě financováním nebo dofinancování z úvěru řeší velké firmy své nové investice. Pokud dopředu dokážeme vypočítat návratnost našeho podnikatelského záměru, do kterého zahrneme i náklady spojené s půjčkou, tak už ve fázi rozhodování je jasné, že je to dobrá investice. Sen se tak může díky půjčce stát realitou. Cena půjčky musí být chápána jako investice, která je nezbytná pro okamžitou možnost podnikání. Pro investice si nepůjčují jen firmy, nadnárodní společnosti ale i samotné státy. Je to nejjednodušší a nejpraktičtější způsob investice a to i za cenu určité odplaty.

Šetřit VS půjčit

Někteří lidé prosazují spíše šetření peněz před půjčováním.
Z psychologického ale i praktického hlediska je však prokázáno, že splácet je mnohem jednodušší než spořit. Pokud potřebujete pro svou investici například 150.000 Kč, tak potřebný čas, který strávíte se šetřením vás koneckonců bude stát mnohem víc než když si peníze hned půjčíte. Peníze, které byste v době šetření vydělali musíte totiž vnímat jako nutnou ztrátu spojenou se šetřením. Pokud si například maminka na mateřské dovolené bude odkládat řekněme 300 Kč měsíčně aby za dva roky mohla koupit šicí stoj a pustit se tak do svého podnikatelského záměru, ztratí mnohem více peněz než když si okamžitě 7200 Kč půjčí a šicí stroj koupí ihned. Zboží, které následně po dobu 24 měsíců bude prodávat, její nejenže pomůže splatit půjčku s úrokem ale přinese i více peněz do rodinného rozpočtu.

Neriskujte když si nevěříte

V případě pokud se chystáte investovat do podnikatelského záměru s nejistým koncem, neriskujte. V takovém případě není vhodné ani vzít si půjčku, ani šetřit. Pokud nemáte dostatečnou jistotu, najděte si jinou investici a to takovou, které budete důvěřovat. Je lepší pustit se do něčeho, co přináší zisky i jiným podnikatelům jak se pouštět do něčeho nového, co se může ale také nemusí na trhu uchytit.