Je možné v dnešní době získat bezúročnou půjčku?

15.04.2021

Možná si říkáte, že nemůže existovat taková věc, jako bezúročná půjčka. Ale skutečně tomu tak je, někteří z úvěrových poskytovatelů vám jsou schopní nabídnout i první půjčku zdarma, která je zcela bez poplatku. Pouze je třeba myslet na to, že musíte půjčku včas splatit. Jinak se vám může taková bezúročná půjčka pěkně prodražit. 

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Říkáte si, jaký úrok by mohl charakterizovat nejlevnější půjčku? Jak už jste asi z úvodu pochopili, na českém úvěrovém trhu se můžete setkat se zcela bezkonkurenční nabídkou. Řada nebankovních poskytovatelů totiž v rámci svých marketingových aktivit nabízí novým klientům první půjčku zdarma. Jak si takový úvěr máte představit? Obvykle se jedná o mikroúvěr s limitem do deseti tisíc, najdou se však i výjimky. Tento mikroúvěr je pak charakterizovaný nulovou úrokovou sazbou i nulovými poplatky. První půjčka zdarma tak může být alternativou, která poslouží podobně jako bezúročné období u bankovního kontokorentu nebo kreditní karty. 

Podmínkou je samozřejmě zodpovědný přístup ke splácení úvěrů. Nulové poplatky i úrok jsou obvykle navázané na řádné uhrazení bezplatného úvěru, jehož splatnost se "obvykle" pohybuje do třiceti dnů. Říkáte si, že vám první půjčka zdarma příliš nepomůže, když si ji můžete pořídit pouze jednou? Nemáte úplně pravdu. Možná budete překvapení, ale tento produkt nabízí celá řada poskytovatelů. Vám přitom vůbec nic nebrání v tom, abyste postupně využili nabídku bezplatné půjčky úplně u všech. A co dělat, když své možnosti vyčerpáte? Peníze můžete získat ihned zde

Jak si vybrat nejlepší úvěrovou společnost?

Pravdou je, že neexistuje žádná půjčková společnost, která by byla nejlepší pro úplně všechny klienty. Výběr vhodné úvěrové společnosti totiž závisí na několika faktorech:

  • Požadavky na klienty: Většina poskytovatelů půjček požadavky na klienty na svých webech neuvádí. Jakmile však podáte žádost, rychle se dozvíte, zda splňujete kritéria týkající se záznamů v registrech dlužníků, minimální úrovně příjmů nebo maximální zadluženosti.
  • Úrokové sazby a poplatky: Každý poskytovatel používá při výpočtu vaší úrokové sazby svá unikátní kritéria, a proto je často důležité při výběru půjčkového poskytovatele využít služeb srovnávače. Získáte tak nabídky od několika věřitelů na jednom místě a ty následně můžete porovnat, abyste zjistili, který poskytovatel vám nabízí tu nejlepší úrokovou sazbu, poplatky a výsledné RPSN.
  • Podmínky splácení: Podmínky splácení úvěrů se mohou výrazně lišit. Jak už bylo zmíněno, první půjčku zdarma je obvykle třeba splatit do 30 dnů, jiní úvěroví poskytovatelé vám však mohou nabídnout délku splácení od řádově desítek dnů až po celá léta. Dobře si rozmyslete, jakým podmínkám splácení dáte přednost. Kratší doba splácení znamená, že se dříve oddlužíte a celkově zaplatíte nižší částku na úrocích. Delší doba splácení na druhé straně znamená, že budete platit nižší splátku. Vždy byste měli volit takovou délku splácení, která nejlépe vyhovuje vašemu rozpočtu.
  • Typ věřitele: Nejčastěji se setkáte s bankovními a nebankovními půjčkami, s využitím peer-to-peer platformy si však můžete půjčit i od soukromé osoby. Správná volba do značné míry závisí na vaší bonitě. Přestože vám banky mohou nabídnout ty nejlepší úvěrové podmínky, jejich požadavky na bonitu nemůže řada lidí splnit. Nebankovní společnosti naopak mohou půjčit téměř každému a za dostupnost úvěrů si nechají zaplatit o něco vyšší úrok. Půjčování od soukromých osob je pak samostatnou kategorií, kde často záleží na individuální domluvě mezi věřitelem a dlužníkem.

Půjčujte si zodpovědně

Závěrem je ještě třeba říci, že každý by si měl půjčovat zodpovědně a vždy pouze takovou částku, jakou si může dovolit splácet. Smutné příběhy o lidech, kteří spadli do dluhové pasti, stále plní stránky novin a je to škoda. Zajímají vás tipy na zodpovědné půjčování? Mrkněte na web asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů

Finanční zprávy

Přečtěte si, co je nového

Světová banka představila tři scénáře vývoje světové ekonomiky v letošním a příštím roce a analyzovala pravděpodobnost recese.

Ať už je vaším příjmem starobní důchod nebo invalidní, o půjčku ihned si můžete požádat jednoduše z vašeho domu. Samozřejmostí je odeslání finančních prostředků ihned po schválení a jednoduché doložení příjmu.

Po napadení bezbranného státu Ukrajina agresorem Ruskem byla přijata řada sankcí. Jedním z nich bylo vyloučení agresivního Ruska ze systému SWIFT. Co to sakra je SWIFT a jak funguje? Prozradíme na následujících řádcích.

Napadlo vás někdy: "Kdyby mi někdo platil za můj čas na Facebooku, zbohatl bych"? Pokud jste dostatečně podnikaví a využijete správné příležitosti, někdo vám za to zaplatí. Zda zbohatnete, záleží jen na vás.

Dnes můžete pohodlně platit téměř kdekoli, aniž byste u sebe museli mít hotovost. Potřebujete pouze kreditní kartu a účet můžete zaplatit v obchodech jedním tahem nebo objednat online zadáním údajů o kartě. Podvodníci vyvinuli různé metody, jak získat údaje o vaší kreditní kartě a vybrat z vašeho účtu všechny peníze. Co dělat, pokud se stanete...