Kdo je nejbohatší ženou světa? Známe tři jména

04.03.2023

Zajímá vás, která žena je nejbohatší na světě a jak velký je její majetek? Prozradíme vám tři aktuálně nejznámější jména.

1. Místo - Françoise Bettencourt Meyersová

Podle seznamu miliardářů zveřejněného časopisem Forbes v roce 2022 je v současnosti nejbohatší ženou světa Françoise Bettencourt Meyersová, která je dědičkou kosmetické společnosti L'Oreal. Její čisté jmění bylo odhadnuto na více než 88 miliard dolarů.

1. Místo - Françoise Bettencourt Meyersová
1. Místo - Françoise Bettencourt Meyersová

Françoise Bettencourt Meyersová je francouzská miliardářka a filantropka, která se narodila 10. července 1953 v Paříži ve Francii. Je nejbohatší ženou světa a její jmění je spojeno s kosmetickou společností L'Oreal, kterou sdružuje se svou rodinou.

Meyersová je také autorkou knihy o židovské Bibli s názvem "Kniha židovských rodinných tradic" a je členkou mnoha ekologických, vzdělávacích a kulturních organizací. Spolu se svým manželem Jean-Pierrem Meyersem založila nadaci Bettencourt Schueller Foundation, která podporuje vědecký výzkum, vzdělávání a kulturu.

2. Místo - Alice Walton

Druhou nejbohatší ženou světa je Alice Waltonová, americká podnikatelka a dědička obchodního řetězce Walmart. Její čisté jmění se odhaduje na 68,1 miliardy dolarů. Waltonová je také známá svým uměním a podporou uměleckých projektů ve Spojených státech.

2. Místo - Alice Walton
2. Místo - Alice Walton

3. Umístění - Jacqueline Mars

Třetí nejbohatší ženou světa podle seznamu miliardářů časopisu Forbes v roce 2022 je Jacqueline Marsová, americká podnikatelka a dědička potravinářské společnosti Mars, Inc. Její čisté jmění se odhaduje na 47,6 miliardy dolarů. Společnost Mars, Inc. je známá svými sladkostmi, jako jsou čokolády Mars, Snickers a M&M's, a vyrábí také krmivo pro domácí zvířata, například značky Whiskas, Pedigree a Royal Canin.

3. Místo - Jacqueline Mars
3. Místo - Jacqueline Mars

Jaký je rozdíl v bohatství mezi nejbohatší ženou světa a nejbohatším mužem?

Podle seznamu miliardářů zveřejněného časopisem Forbes v roce 2022 je nejbohatším mužem na světě Elon Musk, jehož majetek byl odhadnut na 196 miliard dolarů. Rozdíl v bohatství mezi Françoise Bettencourt Meyersovou, nejbohatší ženou světa, a Elonem Muskem v té době činil přibližně 108 miliard dolarů.

Přečtěte si také článek: Které země jsou nejbohatší na světě?

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Kreditní karta je pozoruhodný finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům flexibilitu v oblasti jejich osobních financí. Kreditní kartu si představte jako malé, ale efektivní vybavení pro cesty, které vám umožňuje nakupovat dnes a platit později, a to vše s dodatečným bonusem v podobě dalších výhod a možných řešení. Níže uvádíme detailní...

Minimální mzda v České republice byla stanovena na 17 300 Kč měsíčně pro rok 2023. Oproti minulému roku se jedná o zvýšení o 1 100 Kč. Kromě měsíční mzdy byla rovněž stanovena hodinová mzda ve výši nejméně 103,80 Kč. K tomuto navýšení došlo s účinností od 1. ledna 2023.

Stříbro, tento krásný kov s charakteristickým leskem, vždy fascinovalo lidstvo. Ale stříbro není jen dekorativní, je rovněž ceněno pro své jedinečné vlastnosti a široké využití v průmyslu. V dnešní době je stříbro také jednou z možných investičních příležitostí. Ale vyplatí se investovat do stříbra?

V dnešní době se stává nebankovní půjčka čím dál tím atraktivnějším způsobem financování pro mnoho lidí. Nejedná se o tradiční formu financování, kterou by nám poskytla banka, ale o formu půjčky, kterou poskytují nebankovní instituce. Tyto instituce mohou být různé - od společností specializujících se na mikropůjčky až po společnosti poskytující...