Kdo je nejbohatší ženou světa? Známe tři jména

04.03.2023

Zajímá vás, která žena je nejbohatší na světě a jak velký je její majetek? Prozradíme vám tři aktuálně nejznámější jména.

1. Místo - Françoise Bettencourt Meyersová

Podle seznamu miliardářů zveřejněného časopisem Forbes v roce 2022 je v současnosti nejbohatší ženou světa Françoise Bettencourt Meyersová, která je dědičkou kosmetické společnosti L'Oreal. Její čisté jmění bylo odhadnuto na více než 88 miliard dolarů.

1. Místo - Françoise Bettencourt Meyersová
1. Místo - Françoise Bettencourt Meyersová

Françoise Bettencourt Meyersová je francouzská miliardářka a filantropka, která se narodila 10. července 1953 v Paříži ve Francii. Je nejbohatší ženou světa a její jmění je spojeno s kosmetickou společností L'Oreal, kterou sdružuje se svou rodinou.

Meyersová je také autorkou knihy o židovské Bibli s názvem "Kniha židovských rodinných tradic" a je členkou mnoha ekologických, vzdělávacích a kulturních organizací. Spolu se svým manželem Jean-Pierrem Meyersem založila nadaci Bettencourt Schueller Foundation, která podporuje vědecký výzkum, vzdělávání a kulturu.

2. Místo - Alice Walton

Druhou nejbohatší ženou světa je Alice Waltonová, americká podnikatelka a dědička obchodního řetězce Walmart. Její čisté jmění se odhaduje na 68,1 miliardy dolarů. Waltonová je také známá svým uměním a podporou uměleckých projektů ve Spojených státech.

2. Místo - Alice Walton
2. Místo - Alice Walton

3. Umístění - Jacqueline Mars

Třetí nejbohatší ženou světa podle seznamu miliardářů časopisu Forbes v roce 2022 je Jacqueline Marsová, americká podnikatelka a dědička potravinářské společnosti Mars, Inc. Její čisté jmění se odhaduje na 47,6 miliardy dolarů. Společnost Mars, Inc. je známá svými sladkostmi, jako jsou čokolády Mars, Snickers a M&M's, a vyrábí také krmivo pro domácí zvířata, například značky Whiskas, Pedigree a Royal Canin.

3. Místo - Jacqueline Mars
3. Místo - Jacqueline Mars

Jaký je rozdíl v bohatství mezi nejbohatší ženou světa a nejbohatším mužem?

Podle seznamu miliardářů zveřejněného časopisem Forbes v roce 2022 je nejbohatším mužem na světě Elon Musk, jehož majetek byl odhadnut na 196 miliard dolarů. Rozdíl v bohatství mezi Françoise Bettencourt Meyersovou, nejbohatší ženou světa, a Elonem Muskem v té době činil přibližně 108 miliard dolarů.

Přečtěte si také článek: Které země jsou nejbohatší na světě?

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Obchodování CFD (Contract for Difference) je forma finančního obchodování, která umožňuje spekulovat na cenové rozdíly finančních nástrojů, jako jsou akcie, komodity, indexy nebo měnové páry, aniž byste tato aktiva fyzicky vlastnili.

Devizový trh (známý také jako forexový trh, nebo měnový trh) je globální decentralizovaný trh, na kterém se obchoduje s měnami. Tento trh je největším a nejlikvidnějším finančním trhem na světě s denním objemem obchodů přesahujícím 6 bilionů amerických dolarů. Na devizovém trhu se nakupují a prodávají měny za účelem spekulace, zajištění nebo...

Variabilní a fixní úrokové sazby jsou dva typy úrokových sazeb používaných u úvěrů a půjček. Rozdíl mezi nimi spočívá ve způsobu, jakým jsou tyto úrokové sazby stanoveny a jak se mohou v průběhu trvání půjčky nebo úvěru měnit.

Refinancování je proces, při kterém osoba nebo společnost získá nový úvěr na splacení stávajícího dluhu, často za lepších podmínek než původní úvěr. Cílem refinancování je získat výhodnější podmínky, například nižší úrokové sazby, kratší nebo delší dobu splácení, změnu typu úvěru nebo zlepšení finanční situace.