Kdo půjčí zadluženým?

22.05.2022

Stabilní finanční situace osoby, která žádá o půjčku, je nepochybně jedním z nejdůležitějších kritérií úspěšné žádosti. Bohužel, lidé se špatnou úvěrovou historií nemohou počítat s okamžitou půjčkou od bank a většiny úvěrových společností.

Půjčky pro zadlužené
Půjčky pro zadlužené

Kdo poskytne půjčku zadluženému? Ovlivní finanční problémy z minulosti naše finanční možnosti na dlouhá léta? Zveme vás, abyste si o tom přečetli.

Kdo poskytuje půjčky zadluženým?

Kdo půjčí zadluženým nebo kdy můžete očekávat odmítnutí?

Téměř všechny úvěrové společnosti a banky zakládají své rozhodnutí o poskytnutí úvěru nebo nebankovní půjčky na dvou základních pilířích. Prvním z nich je výše vašeho měsíčního platu, která mimo jiné pomáhá určit maximální možnou splátku. Druhou je úvěrová historie, která se vytváří například nákupem na splátky nebo dokonce předplatným mobilního telefonu či kabelové televize.

Banky a finanční společnosti se musí řídit interními směrnicemi i platnými předpisy, jako je zákon o spotřebitelských úvěrech, zákon o ochraně před škodami nebo zákon o bankách. Za pozornost stojí mimo jiné i poslední z těchto dokumentů - právě ten "nutí" banky ověřovat bonitu potenciálních klientů. Riziko zamítnutí žádosti o půjčku je vysoké u osob s příliš nízkým příjmem nebo s nezveřejněnými dluhy. Naštěstí vám mohou pomoci jiné zdroje financování

.

Půjčka pro zadlužené přes Ammado

Nebankovní půjčku pro zadlužené můžete získat také prostřednictvím našeho finančního portálu. Stačí si pod článkem vybrat finanční produkt, který potřebujete a odeslat jednoduchou online žádost.

Kdo poskytne půjčku zadluženému? Může i soukromá osoba

Někteří lidé s vynikající finanční historií se rozhodnou požádat o finanční pomoc soukromé osoby, například rodinu nebo přátele. Přestože smlouva o půjčce mezi dvěma soukromými osobami by rovněž měla mít formu písemné smlouvy, obě zúčastněné strany mají větší volnost při určování podmínek smlouvy.

Věřitel může (ale nemusí) ověřit úvěrovou historii dlužníka. Obě zúčastněné strany si mohou určit optimální výši splátek, datum splatnosti nebo úrokovou sazbu (která by neměla přesáhnout ekvivalent půjčené částky). Soukromá půjčka může být i bezúročná - jediným dodatečným nákladem může být daň z příjmu zaplacená daňovému úřadu.

Půjčka spojená s ručením majetku

V situaci, kdy potřebujete relativně malou sumu peněz v krátké době, se vyplatí zvážit využití služeb zastavárny. Přestože toto řešení není nejlevnější (zahrnuje i určité nepříjemnosti spojené s dočasnou ztrátou založené věci), pomůže vám získat finanční prostředky, aniž byste museli ověřovat svou úvěrovou historii.

Doufáme, že výše uvedený článek poskytl užitečné informace o tom, kdo poskytne půjčku zadluženým osobám. Nezapomínejte, že o půjčku lze požádat ihned i prostřednictvím našeho finančního portálu.

Finanční zprávy

Přečtěte si, co je nového

V důsledku úterního raketového útoku Ruska na Ukrajině byla poškozena rozvodna na bělorusko-ukrajinské hranici, která zajišťuje napájení ropovodu Družba, informoval v úterý večer maďarský veřejnoprávní zpravodajský kanál M1. V této souvislosti svolal maďarský premiér Viktor Orbán na večer zasedání Rady obrany.

Neustále o ni slyšíme a víme, jak s ní můžeme zbohatnout. Jak její hodnota stoupá a klesá. Jak je důvěryhodná a nedůvěryhodná. Co přesně je kryptoměna a jak funguje?

Digitalizace plateb způsobila revoluci ve všem, od způsobu, jakým nakupujeme produkty a služby, až po způsob, jakým sdílíme výdaje s přáteli. Bezpečnost, rychlost a pohodlí jsou jen některé z mnoha výhod, díky nimž se virtuální svět stává stále oblíbenější platební metodou.

Je běžné, že si stát půjčuje peníze, když jeho příjmy nestačí na pokrytí rozpočtových potřeb. Vysvětlíme vám, kdy si stát půjčuje peníze, jak to dělá, od koho si půjčuje a jaké jsou nejčastější metody.

Během života je třeba učinit mnoho rozhodnutí. Koupě domu je jednou z nejdůležitějších, mimo jiné proto, že vyžaduje velkou finanční investici. Z tohoto důvodu a vzhledem k finančním důsledkům se vyplatí před jakýmkoli krokem v tomto směru analyzovat, jak ušetřit, aby byla koupě domu "úspornější".