Nebankovní úvěry na směnku

31.10.2018

Svět nebankovních půjček je nejistým místem. Mnoho žadatelů už tvrdě narazilo na podvodníky, a místo toho, aby úvěr získali, zaplatili na nejrůznějších poplatcích tisíce i desetitisíce korun. Ten, kdo potřebuje peníze, tak ve výsledku naopak ještě zaplatil. Proto se klíčovou věcí pro zajištění nebankovní úvěry na směnku stal spolehlivý a ověřený partner / poskytovatel, který se může za své služby zaručit.

Samotná směnka představuje jasný důkaz o vzniku finančního závazku dlužníka vůči věřiteli a udává mu povinnost, nebo vyjadřuje jeho slib uhradit držiteli směnky za určitých podmínek určitou finanční částku. Z hlediska zákona je každá směnka, která splňuje všechny formální předpoklady, nezvratným důkazem o vzniku závazku dlužníka vůči věřiteli a všechny důkazní břemeno (vyvrácení platnosti směnky) leží na bedrech žalovaného (ve většině případů dlužníka).

V každém případě, je dobré držet se několika základních pravidel. Před podpisem směnky se ujistěte, že přesně víte, kdy a kde ji musíte splatit. Nepodepisujte směnku před získáním peněz, stejně jako nepodepisujte směnku bez řádně uvedené dlužné částky (číslem i slovy). Ujistěte se, že je dlužná částka na směnce uvedena správně, tak jak bylo dohodnuto! Kdykoliv věřiteli poskytujete nějaké plnění (splátka, částečné plnění, uhrazení směnky), pokaždé dbejte na to, aby tento fakt věřitel do směnky zaznamenal!